Міністерство соціальної політики України збирається ввести виборчі перевірки отримувачів соціальної допомоги. Такі перевірки громадян будуть грунтуватися на ризикоорієнтованих підходах. З такою заявою виступив директор директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

«Ми маємо аналіз громадської думки та можемо абсолютно чітко сказати, що фактично 67% населення говорить про те, що потрібно контролювати використання коштів держбюджету на соціальну підтримку. Близько 5-6% населення говорить, що це не потрібно робити», – заявив Музиченко під час брифінгу в столиці.

При цьому політик зазначив, що зараз в країні немає як такого механізму з контролю надання соціальної допомоги, саме тому 7-10% коштів можуть використовуватися неефективно. У зв’язку з даними показниками в міністерстві збираються розглянути ініціативу про створення виборчих перевірок. Перевірки будуть не для всіх громадян, так як перевіряти всіх одержувачів допомоги просто неможливо.Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

«Ми бачимо необхідність введення виборчих перевірок, які будуть засновані на ризикоорієнтованих підходах», – доповнив свою заяву Музиченко, підкресливши, що в таку перевірку буде також входити і оцінка ризику одержувача соціальної допомоги на етапі звернення. Після цього, на основі отриманих даних, буде створено два списки – «білі» і «сірі».

При такій системі виборчих перевірок міністерство зможе більш ефективно перевіряти тих, хто має намір або вже надавав неправдиву інформацію, необхідну для отримання соціальних виплат. Таким чином, одержувачів, які будуть занесені в «чистий» список, будуть в майбутньому перевіряти вже менш ретельно.

джерело