У бюджеті на наступний рік на медицину виділять на 30 млрд більше, ніж в цьому році.

У порівнянні з 2019 роком фінансування медицини зросло більш ніж на 60% – повідомляє Денис Шмигаль в своєму телеграм-каналі.

Майже 160 млрд гривень закладено на медицину, тому держава зможе підняти зарплату медиком всіх ланок на 30%.

“Це на 30 млрд більше, ніж в цьому році. І майже на 65 млрд більше, ніж в 2019-му. Тобто, за 2 роки фінансування медицини зросте більш ніж на 60%”, – заявив Денис Шмигаль.

Також, за його словами, витрати на медицину досягнуть 5% ВВП до 2023 року. При цьому на наступний рік запланована покупка 450 автомобілів швидкої допомоги. Дообладнати планують 210 приймальних відділень опорних лікарень.

Фінансування боротьби з пандемією коронавірусу також буде забезпечено на належному рівні.

“Держава продовжить забезпечувати безкоштовне лікування для людей, а також всі доплати медикам, які борються з COVID-19”, – підсумував прем’єр-міністр.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що українські медики в середу, 16 грудня вийшли на акцію протесту в Урядовому кварталі Києва із закликом до Кабміну переглянути бюджет на 2021 рік у частині фінансування медицини.

Протестуючі вимагають підвищення зарплат і скаржаться, що тих грошей, які їм зараз платять, вистачає тільки на їжу та комунальні послуги, і їм доводиться підробляти на інших роботах.

“Уже в цьому році зарплата лікарів повинна була складати не менше 23 тисяч гривень, для середнього медперсоналу – 17 тисяч гривень і для молодшого – 12 тисяч. Однак на ділі медики отримують втричі менше цього”, – повідомляється в матеріалі зі слів присутніх. Зокрема, учасники протесту відзначають, що фельдшери по Україні отримують зараз не більше 5 тисяч гривень.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час свого ранкового брифінгу 12 грудня розповів про те, що кількість коштів на медицину в державному бюджеті на 2021 рік катастрофічно мала.

“Я, як міністр охорони здоров’я, не підтримав цей бюджет. Я вважаю, що сума, закладена на медицину, вона неприпустимо мала. Я не буду сприймати ніяких слів, що ми збільшили фінансування. Збільшили фінансування з нуля? Вибачте, так це не збільшили…” – сказав він.