Кримський міст, який був символом потужності сил РФ, став шикарним джерелом постачання негативу, переляку, недовіри до уряду в Росії.

Про це сказав у ефірі одного з телеканалів голова Ради резервістів командування сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

“Зараз правильно поставлена ставка на те, щоб не переходити в прямий наступ, а знищувати їхню логістику – шляхи та центри, які підсилювали війська на правому березі Дніпра на Херсонщині – ми говоримо зараз про Крим. Там росіяни попри всю роздуту бульбашку майже не були готові”, – зазначив він.

На думку голови Ради резервістів командування сухопутних військ ЗСУ, Чорноморський флот не гравець у війні зараз.

“У Криму – 10 вражених аеропортів і складів БК. Кримський міст, який був символом потужності сил РФ, став шикарним джерелом постачання негативу, переляку, недовіри до уряду в Росії. Маса росіян, яка прийшла в Крим – від 200 до 500 тис. втекла через нього. Вони повертаються додому, а це як правило родини військових, партійна номенклатура, туристи. Це росіяни, які розраховували на комфортні умови проживання в Криму і тут відбувається максимальний розрив шаблону”, – сказав Тимочко.

За його словами, що ці люди повертаються додому і несуть негативну місію.

“Пізніше ми побачимо, як воно спрацює. Зараз на окупованих Запоріжжі та Херсонщині росіяни не можуть набрати чиновників, освітян та медиків, щоб вони проводили окупаційну роботу. Зараз спробуйте з Росії завезти своїх людей, коли вони знають. що сталося в Криму”, – підсумував військовий.

Своєю чергою голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що звільненню Криму передуватимуть успіхи Збройних сил України поза межами півострова, від яких режим Володимира Путіна може«захитатися».

Про це він заявив в інтерв’ю НВ, коментуючи своє бачення процесу повернення Криму Україні.

«Як кримська людина і всі, хто там живе, я б хотів, щоб це сталося в такий спосіб, щоб люди не втрачали нічого. Але я розумію, що йде жорстока війна, — нагадав Чубаров. — Тим не менше, ніхто зараз не може стверджувати, що буде саме в такий спосіб».

Голова Меджлісу нагадав, що існують «десятки і сотні факторів, які сьогодні є чи завтра з’являться».

 «Ну, скажімо, для мене очевидним є те, що звільнення Запорізької і Херсонської областей логічно пов’язане зі звільненням Криму, — це весь південь України, — зауважив Чубаров. — Але ж не з Криму почнеться це звільнення, а з Херсону і Запорізької області. І ці перемоги ЗСУ, особливо коли буде звільнений Херсон чи Бердянськ, коли війська українські будуть підходити до Чонгару, то будуть відбуватися певні події не лише в Криму, але, в першу чергу, в Москві, в оточенні Путіна і у політично-військовій команді РФ».

Саме тому він не виключає, що звільнення Херсонської і Запорізької областей «буде сильним ударом, від якого путінський режим захитається», що може змінити поведінку російських військ в Криму. Тоді, на думки Чубарова, поведінка російських військових цілком може бути абсолютно іншою, ніж поки режим Путіна має можливість контролювати їх.

«Війна, в нашому абсолютному усвідомленні, має завершитись українською перемогою, бо інакше у нас просто немає іншого виходу. І я дуже сподіваюсь, що звільнення Криму буде одним з останніх етапів російсько-української війни, коли відбуватиметься падіння путінського режиму в Росії. І тоді я не виключаю, що для Москви буде більш актуальним виведення російських військ з Криму та інших окупованих територій України», — припустив голова Меджлісу.