Український військовик Роман Світан зауважив, що наразі є три головні чинники, через які контрнаступ українських військових сповільнився.

Незважаючи на те, що упродовж останніх кількох тижнів контрнаступ Збройних сил України застопорився, бойові дії ніхто не ставитиме на паузу, адже об’єктивних причин на це немає.

Як зазначив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ Роман Світан в ефірі 24 каналу, наразі є три головні чинники, через які контрнаступ українських військових сповільнився. А саме: погода, відсутність сил та відсутність засобів.

“От зараз в нас поки є сили, хоча не вистачає засобів, і трохи налагоджується погода – морози. Тож, якщо така погода протримається, на деяких напрямках за наявності сил та засобів ЗСУ проведуть контрнаступальні дії,” – наголосив Світан.

Полковник ЗСУ зауважив, що на 1-2 напрямках, залежно від перекидання резервів, будуть контрнаступальні дії.

“А те, що нас постійно не вистачає засобів, пов’язане з накопичення Росією живої сили – мобілізовані, яких призвали у вересні, зараз починають заходити в Україну. Це близько двох батальйонів – тисячу частково мобілізованих. Це така собі гонка – нам треба більше сил і засобів”, – пояснив Світан.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що російські окупанти мають за мету вийти на адмінмежу Донецької області. Окупанти зібрали найбільше військової техніки та озброєння біля Бахмута, але оточити місто їм не вдається.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, на фронті в Україні спостерігається дуже важка обстановка на Бахмутському напрямку. Саме там найважча і найболючіша ситуація, адже окупанти кидають основні свої сили саме на цей напрямок. Путін не відмовився від мети захопити Донбас, наголосив український президент.