Новим спікером Міністерства закордонних справ призначили Олега Ніколенка. Його попередниця Катерина Зеленко тепер пані посол України в Сінгапурі.

Про кадрові зміни в МЗС України повідомили в фейсбуці відомства.

Новим спікером Міністерства став Олег Ніколенко.

Прагну зміцнити роботу прес-служби як сучасного інструменту комунікацій української зовнішньої політики. І мені пощастило, що це можна робити разом з класною комунікаційної командою, – зазначив Ніколенко.

Нагадаємо, на посаді він змінив Катерину Зеленко.

За інформацією джерел УНІАН, рішення про призначення Ніколенка прийняли вже давно. Однак очікували офіційного указу президента про те, що Зеленко стане послом в Сінгапурі.

Що відомо про Олега Ніколенко

Сам Ніколенко розповів, що в старшій школі захоплювався іноземними мовами, історією і географією. Тому спочатку здобув філологічну освіту і став перекладачем англійської та арабської мов, згодом – юристом-міжнародником.

Першим дипломатичним досвідом стала робота аташе посольства України в Лівії.

Починаючи з 2011 року, коли в Лівії спалахнула громадянська війна, завдання змінилися. Іноді в екстремальних умовах наше посольство займалося евакуацією українських громадян, – розповів Ніколенко.

Тоді новий спікер МЗС був змушений розлучитися з дружиною і новонародженим сином на довгих півтора року. “Саме в цей період прийшло усвідомлене розуміння значення обраної професії”, – підкреслив дипломат.

Після повернення до Києва Ніколенко продовжував займатися регіоном Північної Африки і Близького Сходу.

Після протягом 5 років працював представником постійного представництва України при ООН. Його обрали на посаду віце-голови Комітету ООН з питань інформації, брав участь у реформуванні інформаційної політики організації в контексті протидії пандемії COVID-19.