Військове керівництво Європейського Союзу виступає за відправку своїх солдатів в Україну після завершення війни.

Про це заявив голова військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер у коментарі Welt.

Зазначимо, що з листопада 2022 року ЄС навчає на своїй територї 30 тисяч українських бійців у рамках EUMilitary Assistance Mission.

Зокрема, як заявив генерал, цьогоріч буде досягнута мета повністю підготувати 30 тисяч українців, що вдвічі більше, ніж планувалося спочатку.

«Я цілком можу уявити, що підготовка українських солдатів Євросоюзом буде продовжена після запланованого дворічного періоду, а потім розширена з часом», – зазначив він.

Також Брігер наголосив, що після завершення повномасштабної війни на території України буде потрібна допомога з розмінуванням і нарощуванням потенціалу збройних сил і озброєння. Тому солдатам із ЄС слід підтримати Україну в розмінуванні, розвитку сучасної культури збройних сил, навчанні сучасній зброї та стратегіям національної оборони. На думку Брігера, це реалістичний варіант.

Нагадаємо, що Financial Times із посиланням на джерело повідомляло, що країни Європейського Союзу розглядають розширення ініціативи щодо навчання українських військових, а також можливість відправки військових місій в Україну в рамках гарантій безпеки.

Зазначалося, що такий крок мають погодити всі члени блоку.

В свою чергу очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель днями заявив, що Європейський Союз вже розглядає можливість організації місії з навчання та допомоги для українських військових на території однієї з держав, які межують із Україною, і де вже є такі місії.