За матеріалами Служби безпеки арештовано майно проросійського олігарха Вадима Новинського, який причетний до пособництва країні-агресору. 
 
Про це повідомляється на сайті відомства. 

За інформацією Служби безпеки України, до списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. 

Загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн. 

Встановлено, що для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур. 

Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. 

Наразі, за матеріалами СБУ, Мін’юстом вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха. 

У кримінальному провадженні за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники Служби безпеки провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів. 

Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу. 

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. 

Як повідомляють в СБУ, слідчі дії проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Міністерством юстиції України. 

Нагадаємо, що Новінський разом з іще девʼятьма повʼязаними з УПЦ (МП) особами потрапив до санкційного списку, складеного РНБО у межах ініційованої заборони повʼязаних з Росією релігійних організацій. Таке рішення було ухвалено після виявлення великої кількості антиукраїнських пропагандистських матеріалів, що поширювалися серед духівників та вірян УПЦ (МП).