Втечу окупантів з лівобережжя прокоментував український військовий експерт “Інформаційного спротиву” Олександр Коваленко на своїй сторінці в Телеграм.

Він не може зрозуміти, з чого були зроблені такі висновки, але при всьому незручному положенні РВВ на Лівому березі вони не біжать навіть з операційної зони, глибиною 10-20 км.

Так, зараз фіксується відведення частини їх сил, але не видавайте бажане за дійсне.

РІВ і справді зменшує концентрацію своїх сил у зоні глибиною 10-20 км, але з відводить їх повністю, залишаючи стримуючі сили, мета яких – оборона і суїцид. Ну тому, що в операційній зоні 10-20 км на Лівому березі вони дійсно суїцидники.

У свою чергу, цікаво те, що підрозділи, що відводяться, не йдуть на розміщення в безпечнішому тилу, а передислокуються на Донбаський плацдарм. Частина під Вугледар, Авдіївка, Бахмут, частина на утримання Сватово-Кременної зони.

Тобто, частково, можна говорити про послаблення лівобережки, але поки що не настільки критично, щоб можна було говорити про неможливість підрозділами РВВ утримувати цю зону в обороні. Але тенденція – гарна.

Вже не раз звучала думка про те, що Кремль намагається каналізувати соціальне невдоволення росіян невдачами ЗС РФ на фронті саме ракетними ударами по інфраструктурі України. Таке бачення ситуації озвучив й експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт нагадав, що під час відступу з Харківської області російська пропаганда мовчала. А коли через кілька днів було завдано ракетного удару по регіону, внаслідок якого він був знеструмлений, у Росії всі були в захваті, ніхто не обговорював відступ росіян.

“Три дні російська пропаганда, воєнкори мовчали. Точніше — російська пропаганда не знала, як пояснити відступ. Російські посадовці, військові мовчали. Російські воєнкори просто вили, вибухали від ненависті. Мовляв, що відбувається? Як так? Ми відступаємо? І от коли на третій день російська воєнщина, саме воєнщина, завдала удару по електропідстанції в Харківській області, то весь регіон, а також Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області були знеструмлені. І тоді російський народ просто був у захваті, у реальному екстазі. Оце ми зробили українцям! Вони тепер у кам’яному віці. Але ніхто не згадував про те, що російські війська відступили з Харківщини, що залишили величезну кількість техніки, боєприпасів”, — сказав гість ефіру.

І тоді, за словами Ступака, у Кремлі зрозуміли, як можна каналізувати соціальне невдоволення.

“Тобто всі проблеми, усі поразки на фронті можна нівелювати, вдаривши по цивільній інфраструктурі України. Дивіться, як вони радіють, що не удар — у російському сегменті інтернету просто неймовірна радість та екстаз. А про військову поразку вже не йдеться. Тільки ось інфраструктура”, — зазначив Ступак.

Він припускає, що удари з боку Росії по об’єктах інфраструктури України продовжаться і взимку. Таким чином, за його словами, Росія ще сподівається змусити українське громадянське суспільство виходити на вулицю, протестувати. Але українці, навпаки, ще більше гуртуються проти російської агресії.

“Ми вже побачимо, що Російська Федерація намагається інспірувати в Україні невеликі осередки протестів, мовляв, скільки можна терпіти? Зеленський має тепло в офісі, світло, а ми тут дві години без світла. І ми не хочемо, щоб це довше тривало. Зрозуміло, що це інспірується. Але у 99,9% населення претензій до влади немає. Претензії — до Російської Федерації. Ми бачимо як відповідає народ. Кожен новий удар — і народжується якийсь мем. Що краще у темряві, але без вас. Тобто відповідь населення просто діаметрально інша. Проти Росії ще більше гуртуються”, — резюмував Ступак.