Не секрет, що українські військові від початку війни взяли в полон уже понад дві тисячі російських солдатів, які по-варварськи прийшли на наші землі. Найчастіше росіяни здаються у полон у трьох областях: це Чернігівська, Сумська та Миколаївська області. І ось нещодавно українські сапери, працюючи на сході України, захопили у полон ще одну групу окупантів. Про це повідомляє СтратКом ЗСУ у Telegram.

За інформацією від військового відомства, інженери з 808-го окремого полку підтримки Збройних Сил України виконували бойові завдання на сході країни.

«Неймовірний випадок для сучасної війни. Окупантів у полон взяли українські… сапери!» — йдеться в повідомленні.

В один з днів ці сапери змогли захопити в полон групу, в складі якої було 11 громадян Росії.

«Просто уявіть, наскільки люто воюють Збройні Сили, якщо навіть сили підтримки беруть ворогів у полон. Пишаємося та бажаємо вдалого полювання», — сказано у повідомленні.

Зазначимо, що Сили оборони взяли в полон щонайменше 41 російського військового з тимчасово окупованого Криму. Більшість із них, імовірно, громадяни України.

Про це повідомляє представництво президента України в АР Крим.

«Підтверджено взяття в полон щонайменше 41 військовослужбовців РФ з окупованого Криму, більшість з яких, ймовірно, є громадянами України», — йдеться в повідомленні.

Також у представництві зазначили, що у Криму відбулися поховання щонайменше 632 солдатів російської армії. 475 із них, ймовірно, були громадянами України.

Водночас кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення.

Крім того, командувач Східного угруповання ЗСУ Олександр Сирський опублікував відео, на якому українські військові взяли в полон командира відділення 350 мотострілецького полку РФ із Санкт-Петербурга.

Російський сержант повідомив, що перед відправленням на війну він працював в сфері енергетики. В армію він потрапив під час мобілізації.

«До мене прийшли співробітники військкомату та поліції. Дали повістку розписатися. Це було 23 жовтня, 24-го я пішов з «бронею», оскільки в енергетиці працював, мені сказали, що це «фільчина грамота». У результаті 25-го мобілізували», — сказав полонений.

За його словами, російське командування запевняло, що у війні проти України братимуть участь професійні контрактники, тоді як мобілізовані будуть займатися охороною чи територіальною обороною.

«Нам казали, що будемо на кордоні стояти, охороняти склади та мости, а не йти когось убивати… А по факту поставили в тероборону нас, рік простояли, а зараз у листопаді відправили штурмувати Синьківку, Харківська область», — розповів окупант.

Росіянин додав, що на позиціях у Синьківці їм треба було протриматися 3-4 дні, але командування не давало ні їжі, ні води, постачать боєкомплектів не було. За словами окупанта, командування перестало виходити на зв’язок. ЗСУ на шостий день взяли позиції ворога та запропонували здатися у полон.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко не раз підкреслював, в Україні до військовополонених РФ, які прийшли вбивати українців, ставляться дотримуючись, зокрема, вимог 3-ї Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими.

«У таборі є умови для роботи — усі російські військовополонені рядового складу працюють, офіцерський склад має право відмовитися від роботи, але більшість так само працює, висловлюючи добровільну згоду. Робота, яку виконують, — неважка. Неділя — вільний від роботи день», — повідомив Петро Яценко.

Військовополонені з Росії отримують повноцінне триразове харчування з якісних продуктів, а також мають доступ до медичного обслуговування, оскільки значна кількість з них потребує лікування внаслідок різноманітних уражень, включаючи серйозні травми.

Зокрема, у таборі також є місця для релігійних відзначень, так як для християн доступна церква, а для мусульман — обладнане місце для намазу.