Україна і світ робитимуть усе можливе для того, аби втримати Російську Федерації у просторі дипломатії. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.

Ми будемо робити все для того, щоб тримати Росію на дипломатичному треку. Я запевняю вас, що кожна найменша можливість втримати Росію в просторі дипломатії буде нами використана. Наші партнери будуть нас у цьому підтримувати, – зазначив міністр.

Міністр розповів, що головне його враження із Мюнхенської безпекової конференції упродовж останніх кількох днів — те, що світ однозначно на боці України. За його словами, ця підтримка не лише на словах, але й у справах.

Мене вчора і сьогодні запитували, чи бачу я ще вікно для дипломатії? Чи може дипломатія спрацювати та зупинити негативний сценарій? Моя відповідь ствердна: так. Ми бачимо, що відбувається на фронті, ми бачимо, що робить Росія, але дипломатія продовжує працювати. Ми скоординували з ключовими нашими партнерами кроки, якими ми будемо тримати Росію на дипломатичному треку, – підкреслив міністр.

За його словами, українські дипломати використовують кожну можливість для захисту України і відвернення подальшої ескалації.

На тлі російської безпекової кризи українська дипломатія сьогодні та в наступні дні працює у режимі нон-стоп задля посилення підтримки України: дипломатичної, військової, фінансової, санкційної, – написав він.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що ватажки самопроголошених утворень в ОРДЛО Денис Пушилін та Леонід Пасєчник закликали мешканців Донецька та Луганська евакуюватись до Ростовської області через, начебто, наступ ЗСУ.