Михайло Саакашвілі співпрацюватиме із владою в іншому форматі, ніж робота на посаді віце-прем’єр-міністра в уряді Дениса Шмигаля.

Про це заявив сьогодні керівник фракції моно більшості «Слуга народу» Давид Арахамія на брифінгу в Раді. Він запевнив, що в парламенті знайшлися б голоси і за призначення Саакашвілі віце-прем’єром, але «президент і Саакашвілі домовилися про інший формат».

Суть домовленостей Арахамія не розкрив, зазначивши, що екс-президент Грузії та екс-голова Одеської ОДА проводили тривалі консультації.

Я не хочу казати, на яку посаду його призначать, бо я не першоджерело інформації. Він був ньюсмейкером декілька днів, нехай побуде ще. Можливо сьогодні пізніше, або наступного тижня про його посаду повідомлять, — розповів Арахамія.

Він припустив, що знайдено інший формат входження Саакашвілі у владу, який забезпечить успіх його починань.

На мою думку, віце-прем’єр по реформах — це не та посада, на якій справді можна реалізувати глибокі потрібні реформи, — відзначив Арахамія.

Тим часом нардеп від СН Олександр Качура стверджує, що про призначення Саакашвілі в уряд вже не обговорюється, натомість для нього, ймовірно, створять координаційну раду з реформ. Її мета — генерування ідей для реформування країни.

Нагадаємо, що на минулому тижні Зеленський запропонував Саакашвілі повернутися в політику і увійти в уряд зі статусом міністра без портфеля — віце-прем’єром з реформ. Саакашвілі заявляв, що його запрошують для переговорів з МВФ. Він провів переговори з фракцією «Слуга народу» і через декілька днів уряд відкликав з Ради подання щодо посади Саакашвілі.

В будь якому випадку, з призначенням Михайла Саакашвілі на посаду, яку приготував Зеленський, в Україні почнеться перезавантаження виконавчої влади, що є необхідною умовою перемоги Слуги народу на місцевих виборах.

З іншого боку, в разі загострення конфлікту Зеленського з Коломойським, Саакашвілі може виступити тараном проти олігарха в публічній площині. Не варто забувати про серйозний фактор – конфлікт Саакашвілі і Авакова.

У ситуації з призначенням Саакашвілі останнє слово за Президентом Зеленським, – підсумовують автори повідомлення.