Олігарх Ринат Ахметов заробив астрономічні надприбутки в першому півріччі шляхом цін на залізну руду на світових ринках.

Про це у своєму Телеграм-каналі пише член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Сергій Лещенко.

Компанія Ахметова “Метінвест” опублікувала результати за підсумками першого півріччя – розмір EBITDA (прибуток до оподаткування і сплати відсотків) виріс в 5,3 раза (!) В порівнянні з першим півріччям 2020 року. EBITDA склала 3,8 мільярда доларів. Це абсолютний рекорд за всю історію бізнесу Ахметова.

Здавалося б, при рекордних цінах на руду було б чесно, щоб Ахметов платив справедливу ренту в бюджет України – країни, де він видобуває руду з надр.

Однак він продовжує платити сміховинні 3 долари за тонну, заробляючи на тонні 210 доларів в Китаї.

Підіймати ренту треба було ще на початку року. Але навіть влітку так і не був прийнятий закон №5600, який передбачає таке підвищення. Спікер Дмитро Разумков не поставив на голосування скорочену процедуру другого читання. В результаті, закон пішов на осінь і отримав рекордну кількість спам-поправок. У кращому випадку, він почне працювати з жовтня. За цей час ціни на руду вже почали знижуватися.

А разом зі зниженням ціни, відповідно до запропонованого законопроекту, знижується і розмір ренти в бюджет.

Як вам така поведінка спікера, поцікавився Лещенко в підписникі?

Як відомо, це не перший випадок, коли спікер ВР захищає інтереси олігархів.

Недавно в нього відбулася суперечка з Секретарем РНБО Олексієм Даніловим. Разумков висловлював думку, що РНБО не може визначати, хто в країні є олігархом, оскільки існує конфлікт інтересів: якщо хтось із РНБО буде перебувати в тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу, то він не проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів.

Данілов своєю чергою відповів, що якщо Разумков вважає, що серед 23-х членів РНБО є олігархи, то він хотів би послухати, хто із них є олігарх, щоб тут був конфлікт інтересів?

Голова ВР ”здав назад”, заявивши, що олігархів в цьому органі наразі немає, але пізніше там можуть з’явитися або вони самі або їхні представники. Відповідну заяву він зробив під час поїздки на Полтавщину.

“Давайте робити й писати закони так, щоб в РНБО не з’являлися олігархи… (не треба) маніпулювати та казати, що там хтось є (з олігархів в РНБО)… Поки що нема, і мені б дуже не хотілося, щоб там з’явилися. А тим більше мені б не хотілося, щоб там були люди, які навіть гіпотетично можуть у майбутньому відстоювати чиїсь інтереси, окрім інтересів українського народу”, – заявив Разумков.

Таким чином можна помітити, наскільки швидкими темпами очільник Парламенту віддаляється від курсу чинної влади, створюючи нові конфліктні ситуації та дискредитуючи себе, як політичного лідера.