Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель поділився своїм занепокоєнням стосовно тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Дипломат також нагадав Росії про наслідки у випадку агресії проти України.

Про це інформує загальноєвропейська медіамережа Euractiv.

“Коли заходить мова про непідконтрольні офіційному Києву регіони на Сході України, то у мене з’являється все більше хвилювань, що контрольовані бойовиками міста стають ближчими до Російської Федерації та ще більше віддаляються від України”, – заявив Боррель 17 січня на засіданні Європарламенту Страсбурзі.

Окрім цього, на засіданні Європейського парламенту Жозеп Боррель знову нагадав про нарощення російських військ поблизу українського кордону:

“Це викликає серйозні занепокоєння на Заході.Ми не вважаємо, що Росія наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну, проте можуть бути інші загрози, наприклад — кібератаки”, – додав Жозеп Боррель.

На початку січня головний дипломат ЄС відвідував нашу країну і став першим високим чиновником Європи, який вирушив на Донбас. У цьому контексті він зробив низку заяв.

За словами Борреля, зараз конфлікт перебуває на межі. Тому він попереджав, що будь-яка агресія матиме масштабні наслідки і величезну ціну. Після візиту він зазначив, що тепер став очевидцем наслідків агресії Росії проти України.

Зараз конфлікт знаходиться на межі. Зараз наростає напруга навіть у відношенні європейської безпеки. Росія незвичайним способом нарощує війська і зброю вздовж українського кордону,– заявив Боррель.

Він зауважив, що під час першої зустрічі президентів США та Росії в Женеві здавалося, що вони знаходять лінії комунікації. Втім зараз світ спостерігає нарощування російських військ, а також висування “гарантій безпеки”.

Нещодавно були атаки на сайти кількох українських міністерств. Київ звинуватив у цьому Росію. В результаті цього Боррель попередив Москву про наслідки військової агресії. У такому разі введуть санкції, які будуть обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 24 січня в Брюсселі.