Інцидент з британським есмінцем у Чорному морі – чудовий прецедент для деокупації Криму, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у програмі “Велика п’ятниця” на телеканалі “Україна 24”.

“Щодо британського есмінця біля берегів Криму, вчора був створений дуже чудовий прецедент. Це вперше здійснений практичний крок, який демонструє невизнання російської окупації Криму. До того були лише резолюції, рекомендації, заклики тощо. Головне, що цей прецедент був здійснений свідомо. Про це сьогодні говорить і керівництво Великої Британії”, — сказав він.

Чубаров назвав один з важливих факторів для позбуття російської окупації.

“Деокупація Криму залежить від багатьох факторів. Один з них – зробити так, щоб Росія як держава не могла діяти за жодним напрямком своєї економічної діяльності ані всередині, ані зовні. Якщо утримання Росії буде найдорожчим з точки зору фінансів, то вона опиниться в ситуації, коли буде вимушена домовитися. А тут ми як Україна вже виступимо зі своєю позицією”, — сказав він.

В свою чергу, американський ракетний есмінець USS Ross 26 червня зайшов у Чорне море. Там він візьме участь в навчаннях Sea Breeze-2021. Як повідомляв Шостий флот ВМС США есмінець перебував у Середземному морі та рухався до Чорного моря.

Судно увійшло в акваторію Чорного моря, де приєднається до багатонаціональних навчань Sea Breeze-2021. Тренування пройдуть на морі, суші й в повітрі, зокрема будуть відпрацьовані:

наземні операції,

протидії підводним човнам,

протиповітряна оборона;

методи знешкодження боєприпасів.

«Участь USS Ross в морських навчаннях Sea Breeze в цьому році є відчутною демонстрацією підтримки України з боку США. Зараз вона необхідна як ніколи»,– заявили у Посольстві США в Україні.