Санкційний пакет, який запровадять проти Росії у разі її подальших військових дій проти України, включає і питання газопроводу “Північний потік-2”, про це повідомила  глава МЗС Німеччини Анналена Бербок під час виступу у Бундестазі на дебатах щодо російсько-українського конфлікту.

Ми чітко заявили, що нові військові дії проти України матимуть величезні наслідки для Росії. На цій основі ми розробляємо потужний санкційний пакет. У випадку нової агресії діапазон нашої відповіді буде широким, включаючи “Північний потік-2, – наголосила Бербок.

Також Анналена Бербок наголошує, що потрібно просувати необхідність діалогу з Росією, але також, “з огляду на нинішню ситуацію”, треба “демонструвати жорсткість, яка дасть чітко зрозуміти, що суверенна рівність країн та основи європейського мирного порядку не можуть бути предметом переговорів”.

Ми живемо зараз в час, який є вирішальним для миру та безпеки на нашому континенті. Час, в якому ми маємо виступити на захист наших цінностей…і це важко не розглядати як погрозу, коли понад 100 тис. військових з танками та артилерією без вагомих на те причин зосереджено поблизу України, а також інші війська перекинуто в Білорусь, – заявила Бербок.

Глава МЗС зазначає, що вимоги Кремля щодо так званих “гарантій безпеки” суперечать основам безпекового порядку в Європі.

Російський уряд висунув нам вимоги щодо так званих “гарантій безпеки”, які, втім, суперечать європейському безпековому порядку. Федеральний уряд відреагував на це чітко та рішуче – при цьому у тісній координації з нашими партнерами по ЄС, НАТО та “Групи семи, – сказала Бербок.