Ердоган запросив Путіна й Зеленського разом до Туреччини для “вирішення розбіжностей”.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про можливість стати посередником між Україною та Росією на тлі зростання напруженості через стягнення військ РФ до українського кордону. У зв’язку з цим Ердоган запросив Володимира Путіна та Володимира Зеленського для діалогу до Анкари та сам поїде до Києва для зустрічі із українським керівництвом.

Про це повідомляє представник турецького президента Ібрагім Калін, пише Sabah.

“Туреччина готова надати майданчик для переговорів Володимира Путіна та Володимира Зеленського”.

За його словами, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розмовляв як з президентом Росії Володимиром Путіним, так і з президентом України Володимиром Зеленським.

“Насправді він навіть запросив їх обох приїхати до Туреччини, якщо вони хочуть там зустрітися, розібратися в їхніх питаннях та розбіжностях. Туреччина готова зіграти роль у деескалації напруженості між Росією та Україною.

Туреччина залишається доступною для будь-якої ролі – для зниження напруженості між Росією та Україною. І ми робимо це як дружня для України та Росії країна, а також як союзник по НАТО”, – сказав Ібрагім Калін.

Крім того, він уточнив, що Ердоган поїде до України, щоб провести там переговори з президентом Володимиром Зеленським за кілька тижнів, а також Анкара буде підтримувати зв’язок з росіянами, щоб уникнути будь-яких військових дій.

“Тому ми всі повинні робити все можливе, щоб уникнути такої ситуації”, – уточнив Калін.

Представник Ердогана сказав, що напруженість між Росією та Україною наростає, і Туреччина стежить за цими подіями “з великою занепокоєністю, тому що тут багато чого поставлено на карту”.

Президенти країн зобов’язалися продовжувати роботу щодо цього питання через НАТО для “досягнення рішення”.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і президент Туреччини Тайіп Ердоган висловили своє серйозне занепокоєння через нарощування російських військ.