Росія покладала великі надії на свій новий наступ на Донбасі, однак реалії відрізняються від планів окупантів. На Заході вважають, що вони навряд чи зможуть добитися великих успіхів, оскільки не вирішили свої попередні проблеми. Втім, Москва готова кинути ще більше сил для захоплення територій. Максимум, що можуть зробити окупанти – взяти 1-2 невеликих міста в регіоні.

У матеріалі CNN йдеться про те, що Сполучені Штати і країни-союзники скептично оцінюють здатність російської окупаційної армії здійснити прорив під час нового наступу на сході України.

“Ймовірно, це скоріше амбітно, ніж реалістично”, – вважає один з високопоставлених американських військових чиновників.

Британський чиновник сказав, що війська РФ навряд чи доб’ються кращої організації своїх сил, тому їм не вдасться серйозно просунутися. При цьому вони готові відправити ще більше військ на війну проти України.

Також вказується, що незважаючи на тривогу Києва з приводу нового наступу російських загарбників, українська держава також скептично ставиться до можливостей ворога.

“Вони зібрали достатньо сил, щоб взяти один або два невеликих міста на Донбасі, але це все… Не вражає в порівнянні з почуттям паніки, яке вони намагалися створити в Україні”, – підкреслив український дипломат.

Військовий аналітик Олексій Гетьман вважає, що у російського диктатора Володимира Путіна немає жодного шансу перемогти у війні та залишитися при владі.

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”.

“Формально, згідно з юридичними договорами країн ОДКБ (ОДКБ – це організація колективної безпеки, яка існує від 1992 року і до якої наразі входять 6 держав: Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Вірменія – ред), можна вважати, що на Росію вже напали. Вони ж визнали тимчасово окуповані території України своїми. Частину цих окупованих територій ми змогли вже повернути. Тому можуть вважати це нападом на РФ. Це повна маячня, звісно. Проте за такою логікою вони діють”, – пояснив Гетьман.

Він впевнений, країни ОДКБ не будуть надавати військову допомогу РФ, яка веде жорстоку війну в Україні.

“Я не думаю, що хтось з країн-членів ОДКБ буде надавати реальну допомогу РФ. Вони поки не хочуть псувати стосунків з Росією, але прекрасно розуміють, що Путін втратив всі шанси перемогти у цій війні та залишитись при владі”, – додав він.

Тим більше, зараз російська армія несе найбільші втрати з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Бійці ЗСУ фіксують надзвичайне загострення в районі Бахмута, Вугледара та інших напрямків.

“Власне нічого не змінилося, є відчайдушні спроби окупувати український Донбас до кінця березня. Такими були вказівки Путіна Герасимову, але ті дати нічого не означають, нічого у них не вийде. Український Донбас тримається, і Бахмут тримається”, – зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону.

При цьому він вказав, що у росіян є значний мобілізаційний резерв.

“Часто погано озброєні і погано навчені, але їх багато, але це не зупиняє українські сили оборони. Є відповідні плани і механізми реагування на всі виклики”, – розповів представник розвідки.

Крім того, розвідник підкреслив, що для росіян Донецька та Луганська області залишаються пріоритетними, але можлива активізація окупантів й на інших ділянках, навіть при значних втратах.

“Втрати ворога, скажімо так, за кількістю, найбільші з початку цієї ганебної війни, і це видно неозброєним оком”, – підсумував Юсов