Перед початком контрнаступальної операції українські захисники активно знищують бази та склади з боєприпасами російських загарбників на тимчасово окупованих територіях України . Проте, як наголосив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, про активну фазу контрнаступу говорити поки що зарано.

“Наш контрнаступ взагалі не закінчувався насправді. Він як почався в березні 2022 року, так і продовжується. Контрнаступ, а саме операція зі звільнення наших територій згідно з кордонами 1991 року, відрізняється тим, що він має різні фази інтенсифікації, активних дій і так далі. Те, що ми спостерігали на тимчасово окупованих територіях – вибухи, знищення їхніх об’єктів військової інфраструктури – все це елементи контрнаступу, незалежно, де це відбувається”, – пояснив Коваленко в інтерв’ю ТСН.

Експерт наголосив, що елементом контрнаступу українських військ також є удари по складах росіян в окупованому Мелітополі, Криму й Донецьку.

“Знищення складів з боєприпасами в Мелітополі – також елемент контрнаступу, знищення групи військ в якомусь дитячому садочку, в якому вони ховаються, біля Донецьку – теж. Так само і на тимчасово окупованому півострові Крим. Тому треба розрізняти саме фази інтенсивності. Але говорити про активну фазу нашого контрнаступу на безпосередньо якомусь з напрямків поки що зарано”, – додав він.

Російські війська в окупованій частині Запорізької області готуються до оборони та протидії ЗСУ. Також запорізький напрямок є одним з можливих для завдавання контрудару українською армією.

Про це 24 Каналу заявив військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко. Він також зазначив, що перед будь-якими наступальними діями передує розвідувальна підготовка та інформаційна кампанія.

За його словами, будь-який оборонний рубіж, навіть окоп в землі, є перешкодою, яку повинні будуть здолати наші війська, а тому не варто з легковажністю ставитись до дій росіян. Будівництво 70 кілометрового окопу на Запоріжжі є важливим свідченням того, що на цій ділянці буде спротив, який доведеться долати ЗСУ.

“Це не бетонні споруди, але свою функцію вони виконують. Напрямок на Бердянськ, Мелітополь, Маріуполь є одним з можливих місць удару наших сил. Також на півночі, якщо сконцентруватися на Луганській області. Варіанти є, але їх оцінкою займається наш Генеральний штаб”, – розповів Романенко.

Також він прокоментував “витік” секретної інформації Пентагону напередодні українського контрнаступу, відмітивши, що контрнаступу завжди передує не менш важлива інформаційна кампанія.

Ми бачили це, коли проводили операцію на Харківському напрямку. Головнокомандувач публічно поставив завдання по деокупації Херсону, а тим часом наші війська сконцентрувались на Харківському напрямку і, як наслідок, звільнили обидві території,– додав військовий експерт.

Офіційно говорити про хід бойових дій та плани Збройних сил України можуть лише три особи – президент Володимир Зеленський, міністр оборони Олексій Резніков та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний – заявила Ганни Маляр в етері телемарафону.

“Сучасна війна – це насамперед інформаційна війна. І ми повинні бути готові до того, що можуть бути будь-які вкиди інформації, будь-які інформаційно-психологічні операції. Тому до будь-якої інформації треба ставитися критично, перевіряти її, шукати джерело”, – додала Маляр.

“Що стосується планів ЗСУ, потрібно розуміти, що вони тримаються у секреті, тому будь-які обговорення цих планів, треба розуміти, що це обговорення очевидно чиїхось припущень. Говорити офіційно про це можуть три особи, якщо мова про контрнаступ – це президент, міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ. Всі інші їх цитують”, – наголосила речниця.