Українська армія нанесла такі непоправимі втрати російській армії, що кремлівський очільник буквально вигрібає останні резерви своєї армії. Військовий експерт Валерій Рябих розповів про те, що в армії РФ виникли проблеми з комплектуванням особового складу, і для збереження бойової готовності командування перекидають військовослужбовців з інших підрозділів, зокрема з військово-повітряних сил і Тихоокеанського флоту.

“Зараз складається враження, що хочуть “залатати всі дірки”, які є, шляхом перерозподілу особового складу, який досі не пройшов через цю так звану “спеціальну військову операцію”, широкомасштабну агресію Російської Федерації проти України. Було багато військовослужбовців, які могли відсидітися десь, тому що їхні спеціальності не передбачали безпосереднього застосування”, — зауважив Рябих.

За його словами, російське військове командування вишукує резерви скрізь.

“Скребуть по засіках Тихоокеанського флоту. Відомо про постійне перебування певного контингенту Тихоокеанського флоту в Сирії, але зараз його там немає. І насамперед у зв’язку з нестачею особового складу для участі в масштабній агресії проти України”, — повідомив військовий експерт.

Він наголосив, що за інформацією Генштабу ЗСУ, щодня російська армія зазнає втрат від 800 до 1000 осіб особового складу.

“Звичайно ж, подібні втрати потрібно поповнювати. Привертає увагу те, що лататимуть дірки 155-ї бригади морської піхоти Російської Федерації та 40-ї бригади. Це дві бригади морської піхоти, які зазнають найбільших втрат. Припустімо, 155-та бригада вже кілька разів змінила особовий склад, і її втрати зростають, зокрема у зв’язку з тим, що цю бригаду формують з особового складу, який надходить із непрофільних підрозділів. Крім того, для цих цілей залучають і якихось спеціалістів з 11-ї армії військово-повітряних сил і протиповітряної оборони. Звичайно, тут теж ідеться про військовослужбовців із якихось допоміжних підрозділів, які не пристосовані для ведення активних бойових дій”, — розповів Рябих.

Звернемо увагу, головнокомандувач Збройними силами України Олександр Сирський повідомив, що російські окупаційні війська активізували наступальні дії після проведення у РФ так званих президентських “виборів”. Унаслідок цього ситуація на Східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Він зазначив, що росіяни активно атакують українські позиції на Лиманському та Бахмутському напрямках штурмовими групами за підтримки бронетехніки. А на Покровському напрямку намагаються прорвати оборону, використовуючи десятки танків та БМП.

“Цьому сприяє тепла суха погода, яка зробила танкодоступною більшу частину відкритих ділянок місцевості. Незважаючи на значні втрати, противник нарощує зусилля шляхом застосування нових підрозділів на бронетехніці, завдяки чому періодично добивається тактичного успіху”, — поінформував головком.

Він зазначив, що саме цьому напрямку наразі приділено найбільшу увагу щодо вжиття “всіх необхідних заходів для стабілізації обстановки, підвищення ефективності дій наших військ і завдання максимальних втрат підрозділам противника”. Ухвалено рішення, спрямовані на посилення найбільш проблемних ділянок оборони засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та протиповітряної оборони (ППО), поповнені запаси дронів всіх типів, протитанкових ракет, переміщені додаткові резерви сил та засобів.

За словами Сирського, знову постало питання досягнення технічної переваги над противником у високотехнологічних видах зброї, адже лише це надасть можливість “перемогти більшого за чисельністю ворога і створити умови для перехоплення стратегічної ініціативи”.

“Другою серйозною проблемою є підвищення якості підготовки військовослужбовців, насамперед піхотних підрозділів, для того, щоб вони могли максимально використовувати усі можливості бойової техніки та західного озброєння. В першу чергу вирішення цього завдання покладається на командування Сухопутних військ, яке у повному складі повернулося з району бойових дій”, — зауважив він.