Контрактники та мобілізовані в лавах ЗСУ успішно виконують свої завдання. Вони готові воювати, щоб вибити ворога зі своєї землі, але не готові стояти в обороні. Зокрема вони ефективно протистоять постійним атакам ворога.

Так нещодавно під Красногорівкою вороги пішли на черговий штурм, проте їхні плани зруйнували українські військові.

В свою чергу зустрічні штурми продовдять і наші війська.

Про це заявив заступник командира батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади капітан Рустам Реметов.

“Хлопці штурмують, штурмують і штурмують. Без відкатів. А противник панічно тікає”, — розповів він Фактам про ситуацію на фронті напередодні очікуваного контрнаступу ЗСУ.

Український офіцер пояснив, що ЗСУ довго стримували просування противника, завдаючи йому максимальних ударів, щоб він ніс якомога більше втрат.

“А в той час в різних точках України йшло створення і укомплектування нових бригад, наші військові проходили навчання в різних країнах. Така була мета — ми тримаємо удар, а інші готуються”, – говорить він.

Коментуючи майбутні дії ЗСУ щодо звільнення окупованих територій заступник комбата висловив упевненість в тому, що контрнаступ відбудеться.

“І ось тоді російської армії просто хана. Ми обов’язково відвоюємо захоплені території, противник буде розбитий, перемога буде за нами в будь-якому випадку. Завдяки нашим могутнім офіцерам, сержантам, адекватним солдатам все буде добре”, — упевнений він.

Співрозмовник також звернув увагу на те, що при наступах співвідношення втрат атакуючих і тих, хто тримає оборону один до трьох-восьми.

“А у нас зараз така ситуація, що ми викошуємо російські позиції, у них є загиблі, поранені, полонені, а у наших груп при штурмових діях навіть загиблих немає. Ось це я вважаю класним результатом”, — додав Реметов.

Додамо, російські війська готуються оборонятися і чекають на контрнаступ ЗСУ. Однак вони не зовсім розуміють, що атакувати і воювати в обороні – це різні речі.

Про це заявив Олексій Гетьман – ветеран російсько-української війни, військовий експерт, майор запасу ЗСУ.

За його слів, тактика росіян точно не призведе їх до успіху.

“До оборони треба готуватися. Це не обов’язково рити якісь траншеї та будувати бліндажі. Безумовно, оборонна діяльність займає багато часу”, – сказав він.

Військовий експерт також наголосив, що росіяни точно знають, що контрнаступ неминучий. Проте ворог не має інформації про те, як саме і де він буде відбуватися. Через це в окупантів – паніка.

“Вони намагаються якось його відтермінувати чи зіпсувати, тому роблять артилерійську підготовку – стріляють по всій лінії зіткнення”, – пояснив він.

Звісно, що паніку породжує страх. Це добре прослідковується з огляду на інформацію, яка шириться російськими ЗМІ. Відтак, навіть невелике просування ЗСУ змушує ворога боятися.

«Коли ворог тебе боїться – це передумова перемоги», – зосередив увагу Гетьман.

Натомість український народ ніколи не боявся свого ворога та завжди дивиться йому в очі.

Раніше британський військовий аналітик Шон Белл заявив, що на  початку весняного контрнаступу ЗСУ руйнуватимуть логістику російських військ. Це може початися в південній частині України, в районі сухопутного коридору, який пов’язує РФ із територією Криму, вважає він.

У свою чергу, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українські війська майже готові до контрнаступу. Практично вся обіцяна західна бронетехніка вже надійшла до ЗСУ.

Варто нагадати, що очільник української військової розвідки Кирило Буданов назвав очікуваний контрнаступ ЗСУ “вирішальною битвою” цієї війни. Але не назвав точної дати, коли вона почнеться.