Президент Володимир Путін віддав наказ міністру оборони Сергію Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ до початку жовтня та повернути ініціативу на фронті російським військам для початку наступальної операції проти більших міста, таких як Херсон, Одеса, Харків чи Дніпропетровськ.  

Про це пише Business Insider.

За даними інсайдерських Telegram-канал Шойгу погодився з обома вимогами Путіна і пообіцяв їх виконати.

Наказ Володимира Путіна пояснює, чому російські окупаційні війська починають часті контратаки, навіть якщо вони обходяться російській армії великою ціною.

«Раніше були випадки, коли міністерство оборони Росії, побоюючись неминучої втрати прихильності Путіна, активізовувало свої зусилля з очищення військового командування, яке пропонували чесні, але негативні погляди та поради та заявляли про недосяжні військові цілі за рахунок російських сил», – йдеться у матеріалі.

Так, у липні колишній високопоставлений російський генерал звинуватив Шойгу в державній зраді. Він також стверджував, що його було звільнено з посади після того, як він висловив занепокоєння проблемами, з якими стикаються російські сили на передовій в Україні.

Колишній генерал РФ Іван Попов зазначив, що «відсутність контрбатарейної боротьби, відсутність станцій артилерійської розвідки призведе до масової загибелі і поранень солдатів від ворожої артилерії».

Хоч всі говорять, що Путін віддав наказ міністру оборони Сергію Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ та повернути ініціативу на фронті російським військам. Однак Путін лукавить, адже причиною тут насправді буде дощова погода.

Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Путін, скоріш за все, запитав у своїх метеорологів, коли почнуться дощі на Донбасі. Йому сказали, що в жовтні. Після цього він поставив задачу Шойгу зупинити наступальні дії, підгадуючи їх під настання дощової погоди, не більше того”, — сказав експерт.

“Немає їм чим зупиняти наступ. Погода дійсно по деяким районам зупинить наш рух. Але ця погода зупинить і російський наступ, де вони хотіли його провести в районі Куп’янська. Саме цей напрямок потрапить під негативний вплив погоди після того, як почнуться дощі”, — зазначив Світан.

“Тому тут можна сказати, що Путін лукавить, ставлячи такого роду задачі, тому що 2 жовтня йому можуть докласти, що кількість атак українських військ зменшилась, Росія їх зупинила. Хоча більше винна в цьому буде Грета Тунберг з її потеплінням і осінніми дощами, ніж якийсь Путін з його наказами”, — резюмував він.

Підкреслимо, що росіяни продовжують намагатися просуватися поблизу Бахмута, але так і не зробили жодного прориву. Окрім того, окупанти безрезультатно атакували поблизу Авдіївки та Мар’їнки і намагалися відбити втрачені позиції поблизу Новомихайлівки.

Про це йдеться в щоденному звіті американського Інституту вивчення війни.

Як відомо, 25 вересня російські війська продовжили атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного просування. Також Генштаб ЗСУ повідомив, що російські сили здійснили невдалі атаки поблизу Кліщіївки та на схід і південний схід від Богданівки — безрезультатно.

Водночас кілька російських мілблогерів 24 і 25 вересня заявили, що російські війська витіснили українські війська з їхніх позицій в Оріхово-Василівці і що вони зараз контролюють населений пункт, однак ніякого візуального підтвердження таких слів немає.

Окрім того, окупанти продовжили безуспішні наземні атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк. Армія РФ безрезультатно атакували поблизу Авдіївки та Мар’їнки і безуспішно намагалися відбити втрачені позиції поблизу Новомихайлівки.

Російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували біля Мар’їнки та на південних підступах до Авдіївки, але не уточнив результат.