Міністр енергетики України, Герман Галущенко, провів конструктивні переговори з Франсуа Жаком, представником Комісії з атомної енергії Франції, під час 67-ї Генеральної конференції МАГАТЕ, яка відбулася у Відні.

Зі слів Галущенка, діалог був спрямований на пошук шляхів співпраці в контексті російської агресії в сфері енергетики. Український міністр наголосив на великому досвіді Франції в атомній галузі та її глобальному лідерстві у цій сфері, що робить позицію цієї країни ключовою для України.

Акцентувавши увагу на небезпеці, яку Росія створює для ядерної безпеки, Галущенко згадав недавні інциденти на Запорізькій АЕС, коли ворожі дії спричинили блекаути, в результаті яких системи безпеки забезпечувались лише за допомогою дизель-генераторів. Він підкреслив, що дії Росії не лише підірвають безпеку України, але і ставлять під загрозу ядерну стабільність усього регіону.

«Росія руйнує усе, чого досягла атомна енергетика», – зазначив Галущенко.

Петро Котін, президент НАЕК «Енергоатом», додав, що активна участь кримчан є ключовою у роботі проти російської агресії.

На підтримку України, Франсуа Жак висловив рішучість Франції допомагати Україні, зокрема, у відповіді на російське втручання в енергетичну сферу. Під час свого виступу керівник МЗС Австрії акцентував увагу на тому, що агресія Росії проти України триває вже протягом 19 місяців. За цей період Москва продемонструвала «недопустиму та відповідальну» поведінку, в тому числі у сфері ядерної безпеки.

«Ми зустрічаємось у часи, коли в Європі лютує війна», – підкреслив він.

Ці переговори відбулися на тлі новин про додатковий фінансовий внесок Австрії на підтримку роботи МАГАТЕ в Україні та угоди між Україною та США щодо співпраці у сфері енергетичної безпеки.