Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков прокоментував нещодавні слова президента Володимира Зеленського про те, що депутатів дев’ятого скликання ВР «пора міняти».

Про це стало відомо з його інтерв’ю журналу “Новое Время”.

У відповідь на прохання пояснити, що мав на увазі президент, Разумков запропонував уточнити у нього самого.

«Вам краще про це все ж таки запитати у Володимира Олександровича [Зеленського]. Він зможе відповісти, що він мав на увазі. Знаючи його гарне почуття гумору, думаю, він міг просто пожартувати», – припустив спікер.

Він також відповів, чи вірить в те, що Рада дев’ятого скликання «протримається» п’ять років.

«Не потрібно вірити або не вірити. Потрібно працювати так, ніби – в хорошому сенсі – це останній день твоєї роботи», – зазначив Разумков.

«Буде це п’ять років? Добре. Буде це менше? Теоретично можливо. Тільки треба розуміти, на підставі чого буде раніше закінчена каденція цієї Ради. Станом на сьогодні перспектив для дострокового припинення повноважень дев’ятого скликання я не бачу. ВР працює ефективно, уряд є, все є», – констатував спікер.

Варто зазначити, Дмитро Разумков переконаний, що депутати-мажоритарники від Слуги народу підтримають скасування мажоритарної виборчої системи на користь пропорційної з відкритими списками.

Такі зміни передбачені новим Виборчим кодексом, який парламент має повторно розглянути сьогодні, 5 грудня – з урахуванням президентських поправок. Володимир Зеленський раніше ветував кодекс і повернув його до парламенту зі своїми зауваженнями. 

Разумков підтвердив, що норма про скасування мажоритарки у проекті кодексу залишилася. Він також висловив упевненість, що мажоритарники зі Слуги народу не саботуватимуть її затвердження.

«Думаю, ні. Тому що з цією позицією всі йшли на вибори. Буде важко пояснити, чому вона змінилася», – зазначив спікер.

На його думку, «політик повинен хвилюватися про те, говорив він правду чи не говорив».

«І доти, доки політики не будуть користуватися цим правилом, наша політика буде недосконалою, – вважає Разумков. – Відкриті партійні списки багато в чому схожі з мажоритаркою. І якщо ти сильний, якісний мажоритарник, то для тебе Виборчий кодекс не буде смертельним. А можливо, навіть навпаки, він десь допоможе».

У відповідь на зауваження журналіста про «особливу думку» ряду мажоритарників, включаючи Олександра Дубинського, Разумков нагадав, що за нього та інших нардепів в округах голосували виходячи з тієї програми, з якою вони йшли до виборця.

«Одним з пунктів цієї програми були відкриті виборчі списки. Отже, виборець підтримав цю ініціативу. І якщо ти сьогодні відходиш від цієї ідеї, то, напевно, ти ввів в оману щонайменше свого виборця», – резюмував Разумков.