Ситуація на лінії фронту зараз на піку, окупанти задіяли всі резерви.

Про це повідомляє військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Як зазначив експерт, Силам оборони наразі дуже важливо відбити атаки, не дати росіянам просунутись далеко.

Мусієнко нагадав, що перед окупаційними військами стоїть завдання до президентських виборів в РФ, тобто до весни, захопити Донецьку та Луганську області і ворог намагається це реалізувати. Це їх задача максимум.

«Задача мінімум – це спробувати захопити Авдіївку, прорватися на Куп’янськ можливо, спробувати захопити Часів Яр. Я фактично зараз окреслив три основні напрямки, на яких ворог найбільш зараз активно атакує і де найбільша кількість боєзіткнень. При цьому росіяни несуть великі втрати», — зазначив він.

За словами Мусієнка, потенціалу РФ для ведення такого наступу вистачить на найближчі місяць-півтора. Тобто цей місяць буде ще доволі напруженим і важким, а далі активність ворога поступово піде на спад.

«Тому що, по-перше, математичні розрахунки – більше 5 місяців вони не можуть наступати. По-друге, вони не розвинули темп. А якщо б розвинули, то пішли б далі, і на 7-8 місяців. А наші сили їх стримали, темп ті не розвинули», — зауважив експерт.

«Фактично, вони зараз перебувають на піку, всі резерви введені в бій. Тому зараз саме піковий час навантаження на лінії фронту. Один з найважчих за цю зиму. І дуже важливо, відбити ці атаки, не дати ворогу просунутись далеко. Хоча я допускаю, що якісь тактичні успіхи у ворога можуть бути. І наносити ворогу якомога більші втрати», — продовжив Мусієнко.

Зауважимо, що на всіх напрямках, на яких працюють російські війська — або ж наступають, або вже штурмують, йдеться не стільки про стратегічні плани, скільки про політичні для президента РФ Володимира Путіна та його передвиборчої кампанії.

Про це сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.

“Загалом уся інтенсивність боїв, які зараз точаться, це спроби продемонструвати необхідність сили Путіна, що він нібито може керувати та контролювати армію і народ російський. Це він робить для того, щоб показати себе як єдиного і найнеобхіднішого кандидата або лідера для російського народу на найближчі півдесятка або навіть більше ніж 10 років. З цим саме потрібно пов’язувати таку інтенсивність російських військ на лінії фронту загалом, оскільки інтенсивність не падає, рівень усе ще високий. Є також ще часткове накопичення і посилення російських військ після великих втрат, тому іноді інтенсивність наступу армії РФ зменшується”, — зауважив Тимочко.

За його словами, росіяни використовують класичні тактику і стратегію.

“Людським валом, зокрема за підтримки десь бронетехніки на широкій лінії фронту, спроби прорватися в бік конкретних населених пунктів. На Лимано-Куп’янському напрямку — в бік Оскола, на Бахмутському — в Часів Яр”, — сказав голова Ради резервістів.

Щодо Авдіївського напрямку, Тимочко повідомив, що російські окупанти намагаються оточити Авдіївку.

“На Мар’їнському та Вугледарському напрямку помітна постійна активність з боку російських окупантів. Тим паче враховуючи, що Авдіївсько-Вугледарський плацдарм російськими окупантами розглядався і розглядається як один із таких, які необхідно захопити, а також захопити надалі Донецьку і Луганську область і таким чином виконати завдання Путіна з окупації цих двох областей. І з цим, до речі, теж пов’язана інтенсивність російських військ на східному напрямку”, — розповів він.

Він припустив, що навряд чи найближчим часом інтенсивність боїв спаде.