Що не день, то свято. На цей раз українські військові змогли повністю прорвати російську оборону з повітря. Тепер до них постійно все летітиме саме в цей пробій. Тому, перспектива того, що горітиме і Кремль, вже не здається примарною.

Військовий експерт Валерій Рябих заявив, що успішна атака Сил оборони України з аеродрому в Джанкої, що знаходиться в окупованому Криму, матиме далекосяжні наслідки.

“Знищення позиційного району зенітно-ракетних військ, які прикривали важливі комунікації окупантів у даному районі, що забезпечують основну логістику окупаційних військ як у Криму, так і на окупованих територіях Запорізької та Херсонської області… Тут слід сказати, що операція, проведена Збройними силами, матиме далекосяжні наслідки. По-перше, було знищено саме ті засоби противника, які й мали перешкоджати розв’язанню подібних завдань зі знищення логістики противника. І самі засоби протиповітряної та протиракетної оборони у вигляді зенітно-ракетних систем С-400 стали жертвою цієї атаки”, — сказав він.

За словами Рябиха, успішна атака свідчить про те, що ЗСУ наразі мають достатньо ресурсів для того, щоб придушувати системи протиповітряної оборони противника.

“І це дає надію, тому що, якщо говорити про Джанкой, — це основний транспортно-логістичний хаб окупантів. Тут зосереджені і військовий аеродром, і залізниця, яка, крім того, що запитує логістику окупаційних військ на півдні континентальної частини України, також є важливим хабом із залізничного сполучення, з’єднуючи Кримський міст та південне узбережжя, зокрема забезпечуючи й базу у Севастополі”, — сказав військовий експерт.

Він також відзначає, що важливим є той факт, що крім чотирьох пускових установок С-400, які використовували окупанти для атак на мирні міста на півдні України, була знищена система повітряного спостереження «Фундамент-М».

“Це дуже серйозна система, яка була там дислокована, і її призначення було саме в тому, щоб координувати засоби протиповітряної оборони, що існують на даному напрямку, для протистояння масованим ракетним ударам, змішаними балістичними та крилатими ракетами. І ця система, розрекламована російськими пропагандистами, не впоралася зі своїм основним завданням. Як і вкотре не впоралася система С-400, яка для Російської Федерації є зараз основною системою прикриття важливих об’єктів на всій території Росії та є основою протиповітряної та протиракетної оборони”, — сказав Рябих.

Військовий експерт наголосив, що удари українських військ розвінчують ті міфи, які створювалися російською пропагандою, та змінюють становище Російської Федерації на міжнародному ринку озброєнь. Тепер можна до цієї ситуації й застосувати фразу, що карма повернулась бумерангом і тепер горітиме й сам Кремль.

Нагадаємо, в окупованому Криму прогриміли вибухи в місті Джанкой, після яких виникла пожежа на місцевому військовому аеродромі.

Про вибухи та пожежу в Джанкої також у соціальних мережах повідомляють і місцеві жителі. За їхніми даними, на місці вибухів розгорілася велика пожежа.

Супутник VIIRS/Suomi NPP зафіксував шість осередків загоряння на військовому аеродромі в Джанкої та поруч із ним, пише моніторингова група “Кримського вітру”.

Ситуацію в Джанкої також прокоментувала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Зокрема, вона наголосила, що операція ще в роботі і про наслідки повідомлять пізніше.

“Давайте дочекаємося, поки догорить, тоді побачимо, що горіло. Немає сенсу зараз оголошувати той елемент операції, який ще в роботі. Ми намагаємося спиратися на ту інформацію, яку верифікували й отримали підтвердження”, — зазначила Гуменюк.

Вона також підтвердила, що в Джанкої є військовий аеродром, на якому фіксувалося базування російської військової авіації.

“І присутність засобів протиповітряної оборони теж там було зафіксовано. Але для того, щоб розуміти, що горіло, треба дочекатися, щоб згоріло”, — доповнила вона.