До кінця цього року гаряча фаза війни має закінчитись. Строки звільнення окупованих територій залежать від постачання озброєння партнерами. Про це сказав генерал-майор Дмитро Марченко.
«Вони (росіяни – ред.) хочуть наступати на Миколаїв. Але я хочу заспокоїти всіх: не треба їх боятися, їм страшніше, ніж нам, вони теж бояться. Треба чинити опір. Битимемо, будемо їх виганяти, це наша земля. Ми нікого не боїмося і нікого не пускатимемо сюди», – зазначив Марченко.
За його словами, росіян «загнали ціпками» на війну в Україну. Тому він звернувся до окупантів: “Якщо ви хочете здаватися – здавайтеся, житимете”.
«Довго вона (гаряча фаза війни) не буде. Ані вони не потягнуть довго, ані ми. Я гадаю, що саме гаряча фаза закінчиться до кінця року однозначно», – додав генерал.
На запитання, чи зможе Україна до осені досягти звільнення окупованих територій Херсонської області, генерал відповів, що це залежить від постачання озброєння.
«Це залежить, найголовніше, чи дадуть нам те озброєння, яке обіцяли наші партнери. Коли ми знатимемо, скільки нам дадуть, тоді можна робити якісь прогнози. Але ми битимемося з ним або без нього. Якщо треба, ми вилами їх виганятимемо», – сказав він.
Варто додати, що генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко, який до квітня керував обороною Миколаєва, повернувся до Миколаївської області для виконання низки завдань.
Про це повідомив голова ОВА Віталій Кім.
За його словами, генерал повертається для посилення взаємодії військової адміністрації та ЗСУ. У своєму Telegram голова Миколаївської ОВА написав: “Марчело, Welcome back!”.
“Він (Марченко) відряджений для роботи з партизанами та з військовою адміністрацією. А також для інших завдань на території Миколаївської та Херсонської областей”.
Додамо, спецоперацію з деокупації регіону, за даними журналістів, Київ може скасувати, якщо Захід не збільшить постачання озброєння і боєприпасів.
Підрозділи Збройних сил України можуть здійснити контрнаступ на півдні країни та звільнити Херсон. Однак це буде єдиною успішною операцією для Києва в 2022 році. Про це йдеться у матеріалі видання The Financial Times.
Журналісти нагадують, що українська армія успішно застосовує РСЗВ HIMARS на передовій, знищуючи не лише командні пункти ЗС РФ, а й склади з боєприпасами. Проте підрозділи ЗСУ потребують більшої кількості снарядів для реалізації своїх воєнних цілей, зокрема для деокупації захоплених територій.
“Обмежене постачання змусило Україну зосередитись на поверненні контролю над Херсоном, який перейшов до росіян на початку березня, а не на спробах відновити позиції на Донбасі, де окупанти перевершують українські сили перевищують за чисельністю та озброєнням”, — продовжили журналісти у своєму матеріалі та нагадали, що українським військовослужбовцям вдалося вже звільнити понад 50 населених пунктів на півдні України.
Проте, співрозмовники The Financial Times з-поміж українського керівництва побоюються, що контрнаступ на Херсон може стати єдиною успішною операцією для Києва в 2022 році. До того ж, інсайдери не заперечують, що ЗСУ можуть відмовитися від наступу на півдні України через брак боєприпасів та озброєння.
Влада України також нарікає на те, що за допомогою далекобійної РСЗВ вони можуть завдавати ударів виключно по своїй території, що не дозволяє їм порушити логістику ЗС РФ за межами країни.
“Ми знаємо всі координати, всі місця розташування російських складів і пунктів управління, але нестача боєприпасів обмежує можливості України реально змінити ситуацію на місцях. Ми можемо роздмухувати з мухи слона з кожної поставки в Україну, але якщо бути розумними, то ми маємо підрахувати та порівняти їх (кількість озброєння і боєприпасів, що поставляються, — ред.) з нашими стратегічними потребами — з такими тепами у нас немає навіть 30% того, що нам потрібно. Ми не очікуємо, що отримаємо достатньо можливостей для проведення рішучого контрнаступу в цьому році. Наші основні плани доведеться здійснювати вже в наступному році”, — наголосили в коментарі інші обізнані співрозмовники.