Російська армія продовжує штурмувати Лимано-Куп’янський напрямок. Як стало відомо, протягом 29 жовтня українські сили відбили там 15 атак. До того ж, за добу росіяни втратили на напрямку близько 170 військових та 19 одиниць техніки, проте продовжують атаки, змінюючи тактику.

Про це розказав речник штурмової бригади прикордонників «Сталевий кордон» Іван Шевцов.

«Зараз найбільш активна ділянка, найбільш гаряче на напрямку сіл Іванівки, Синьківки, якщо говорити про Куп’янський напрямок, і по Лиманському напрямку — це Новоєгорівка», — сказав Шевцов.

За словами речника, росіяни змінюють тактику з кожною атакою: штурмують з технікою чи лише особовим складом, групами від 10 до 30 людей. Метою штурмів лишається вихід до лівого берега річку Оскіл та меж Луганської області.

«Мета у них лишається одна вже протягом довгого часу — це вийти на рубіж лівого берега річки Оскіл, зайняти Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий і взяти під вогневий контроль наші дороги, шляхи доставки нашої техніки, особового складу. По Лиманському напрямку — це вийти по адміністративній межі Луганської області», — говорить Шевцов.

Він також підкреслює, що роботу на напрямку ускладнюють станції радіоелектронної боротьби, під частоти яких бійці мають переналаштовувати безпілотники, інакше за допомогою станцій росіяни відстежують розташування українських підрозділів та перешкоджають роботі дронів.

«При виявленні таких станцій РЕБ, при можливості, ми їх вражаємо. Окупантам приблизно два-три дні потрібно, щоб поновитися, і скільки таких станцій на ділянці точно даних немає», — зазначив речник «Сталевого кордону».

Крім того, російські загарбники за будь-яку ціну намагалися прорватися до Куп’янська та знову окупувати місто в Харківській області. Проте, захисники України утримують позиції.

Про це заявив ветеран війни, офіцер спеціальної групи «Кракен» Костянтин Немічев.

За словами військового, на Лимано-Куп’янському напрямку зафіксовано зниження наступального потенціалу росії. Для реорганізації окупантам знадобиться кілька днів. За цей час ворог проведе ротацію, замінить загиблих бійців та стягне нові сили.

«До штурмів Куп’янська армія рф вже залучає регулярне військо, яке раніше планували використовувати для укріплення на нових позиціях. Чимало ворожих солдатів до таких дій не готоді. Деякі з окупантів навіть відмовляються воювати», — розповідає він.

Та одає, що найближчим часом на вказаному напрямку може відновитися російський наступ.

Проте, представник «Кракену» вважає, що українські військові готові відбити будь-який напад рф.

В той же час не варто забувати, що за даними українських сил, країна-агресор РФ сконцентрувала на Лимано-Куп’янському напрямку близько 100 тисяч військових.

Про це ще раніше повідомив начальник служби зі зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ підполковник Володимир Фітьо в ефірі телемарафону.

«Вони підтягують резерви для відновлення сил, відновлення втрат у тих підрозділах, які дезертувати або відмовилися виконувати команди. Особовий склад окупаційних сил на тому напрямку становить приблизно 100 тисяч. Він не змінювався від початку та особливих змін у підрозділі не відбулося», — заявив він.

За його словами, окупанти роблять акцент на мінометних обстрілах.

Також, Фітьо 23 жовтня стверджував, що окупанти стягують на Донбас резерви з усієї країни, щоб продавити лінію оборони ЗСУ. Водночас у країни-агресора немає стратегічних успіхів на Східному напрямку.