«Батьківщина» погодилася проголосувати за новий державний бюджет за умови отримання в своє управління Державної продовольчо-зернової корпорації і декількох міністерських портфелів.

Як пише Політрада, через розбіжності в «Слузі народу» і втрати монобольшості у Верховній Раді керівництво країни змушене домовлятися з іншими політичними силами для голосування за певними ініціативам. Зараз актуальною темою стало голосування за новий державний бюджет.

За даними УП, у Тимошенко було кілька зустрічей на Банковій, де вона намагалася стати корисною новій владі. На початку жовтня Тимошенко приходила на Банкову з довгим списком кандидатів на різні посади, але домовитися так і не змогла.

Лідерка “Батьківщини” не проти втретє стати прем’єр-міністром України. Як зізнаються деякі депутати “Слуги народу”, до багатьох з них підходили депутати “Батьківщини” з “дружніми розмовами”, що Тимошенко “дуже посилила б президента Зеленського”.

За останніми даними, влада веде переговори з фракцією «Батьківщина» для отримання голосів на підтримку проекту. Натомість політична сила хоче отримати міністерські портфелі в Мінекології та в майбутньому Мінагро, а також управління Державної продовольчо-зерновою корпорацією.

Як з’ясувалося, корпорацію вже почали передавати у власність політсили. Так, 6 жовтня 2020 року Міністерство економіки України призначило скандального управлінця Андрія Власенко і. о. заступника голови правління АТ «ДПЗКУ».

Відомо, що Власенко був у «Батьківщині» з 2015 року і за списком партії пройшов у Миколаївську обласну рада. У 2018 пішов на підвищення до Києва, очоливши ДП «Укрліктрави», звідки був звільнений 27 жовтня цього року з формулюванням «на підставі службового розслідування, інформації про незадовільний фінансово-господарський стан підприємства, а також у зв’язку з неналежним виконанням своїх службових обов’язків».

На момент його звільнення підприємство заборгувало 12 мільйонів гривень. Після цього на ньому запустили позаплановий внутрішній аудит.

Призначення Власенко на посаду в. о. глави ДПЗКУ може бути пов’язано як раз з втратою «Слугами народу» монобольшості в Раді, адже у керівництва країни знову з’явилася причина шукати союзників в інших партіях, а «Батьківщина», судячи з усього, намагалася лобіювати призначення Власенко на посаду глави ДПЗКУ ще в минулому році. Втім, тоді цю інформацію «злили», і все закінчилося скандалом.