Експрезидент Грузії, глава виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі прокоментував слова прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про нього. Про це написав Саакашвілі у фейсбуці.

“Я не буду коментувати тези Дениса Шмигаля, тому що всі українці самі прекрасно знають, хто який вплив має в Україні. Але у мене тільки одне питання до прем’єр-міністра України: пан Шмигаль завтра забере звідти українських моряків, які ось уже сім місяців абсолютно незаконно арештовані і тужать у грузинській в’язниці? Обговорював він це питання із владою Грузії, яка фальсифікувала вибори і незаконно утримує владу? Якщо він це зробив, то я готовий проковтнути будь-яку образу і йому аплодувати”, – написав Саакашвілі.

Також експрезидент пообіцяв активну участь у політичному житті Грузії.

“Я не тільки буду активно втручатися у референдум щодо дострокових парламентських виборів цієї осені, але буду очолювати нашу кампанію, яка прибере з Грузії цю владу, і ніхто мені у цьому не указ. І ніхто не може мене у цьому обмежити як регіонального лідера і як громадянина України, котра є демократичною державою. Тим більше новачки в українській політиці мені точно не радники”, – підкреслив політик.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Грузії заявив, що Міхеіл Саакашвілі “обіймає одну з посад у консультаційному органі в Україні”, але на політику в країні не впливає.

Про це глава уряду України Денис Шмигаль заявив в інтерв’ю грузинському агентству.

“Важливо розуміти, що так, Міхеіл Саакашвілі на сьогодні громадянин України, він обіймає одну з посад у консультаційному органі в Україні. Він передає свій досвід реформ та консультує, в тому числі, й українські команди. Але він не має відношення до уряду, не впливає на політику України і, тим більше, на міжнародну політику України”, – заявив Прем’єр-міністр України.

Раніше міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані заявив, що якщо Саакашвілі втрутиться у вибори самоврядування восени поточного року, це стане темою обговорення з українськими партнерами.

“Посол повернувся до Києва і розпочав здійснення своїх повноважень. Зараз він разом з делегацією і був присутній на зустрічах. Наші українські партнери добре знають нашу позицію у зв’язку з цією темою. Для нас дуже важливо, коли ми є стратегічними партнерами, поважати державність і закони одне одного. Коли відбувається втручання у діяльність іншої країни, в тому числі порушення виборчого законодавства, зрозуміло, це було неприпустимо”, – сказав Залкаліані.