Наші воїни впевнено просуваються вглиб фронту, звільняючи з-під окупації населені пункти. Останніми тижнями Сили оборони досягли чималих успіхів на Бахмутському напрямку.

Крім того, українські військові просунулись і на Торецькому напрямку. Про це повідомив речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов.

«Станом на зараз наступ проводиться на Бахмутському напрямку, наші війська продовжують штурмові дії. Є успіх в районі Берхівського водосховища. Просування наших військ за минулу добу тут склало 250 метрів, а на Торецькому напрямку українські війська просунулися на 200 метрів», — повідомив речник Генерального штабу Збройних Сил України.

Наразі на напрямках, де наші війська в обороні, жодної позиції не втрачено, російські окупанти здійснюють активні артилерійські обстріли з усього спектру озброєння та наносять авіаційні удари.

Під час прямого включення з Military Media Center Ковальов повідомив, що Збройні Сили України та інші складові Сил оборони звільнили 7 населених пунктів.

«За тиждень наступальних дій на Бахмутському напрямку просування українських військ склало на Лівому фланзі – півтора кілометри, на Правому фланзі – три з половиною кілометри», — повідомив Андрій Ковальов.

Він поінформував, що за тиждень ведення активної наступальної операції у Донецькому та Таврійському операційних районах просування угруповання Сил оборони України склало шість з половиною кілометрів, площа звільненої української землі на східному та південному напрямках склала понад 100 квадратних кілометрів. Звільнено 7 населених пунктів: Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожеве, Макарівка, Благодатне.

Також Збройні Сили України мають успіх у наступальній операції на Бердянському напрямку.

В ході ведення наступальної операції війська ударного угруповання Сил оборони України протягом минулої доби на Бердянському напрямку просунулися від 500 метрів до 1 кілометру, площа території взятої під контроль склала до трьох квадратних кілометрів.

На Бахмутському напрямку українські військові продовжують оборонну операцію. ЗСУ вже досягли певних успіхів на флангах. Військовим вдалося просунутися вже більш ніж на кілометр.

Український генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що ЗСУ продовжують оборону Бахмута. Втрати Росії у боях на цьому напрямку вимірюються вже десятками тисяч.

Українські військові не лише тримають свої позиції, але і відкидають окупантів на флангах на Бахмутському напрямку. Попри те, що Росія зосереджує на ньому зусилля, за останній тиждень ЗСУ вдалося просунутися на лівому фланзі на 1,5 кілометра, а на правому – на 3,5 кілометра.

Тим часом втрати росіян на Бахмутському напрямку все ростуть – нещодавно розвідка Великої Британії повідомила, що за кожні 48 сантиметрів захопленої території гине по одному російському солдату. Також у ГУР підтвердили слова Джо Байдена про те, що у Бахмуті Росія втратила вже більш як 100 тисяч військових.

ЗСУ продовжують контрнаступати як мінімум на трьох ділянках фронтів україно-російської війни і станом на 12 червня мали певні територіальні успіхи. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти організації з посиланням на заступника міністра оборони України Ганну Маляр відзначають, що українська армія на Донецькому і Таврійському (Запорізькому) напрямках просунулася на 6,5 км і звільнила як мінімум 90 квадратних кілометрів території за останній тиждень.

Аналітиками встановлено звільнення одного населеного пункту на заході Запорізької області та шести ‒ на сході Запорізької та заході Донецької області.

Згідно з геолокаційними кадрами від 12 червня, повідомляють в додатково відомо про обмежене просування ЗСУ на заході Донецької області на південь від Великої Новосілки.

І хоча російські пропагандисти стверджували, що неподалік від Времовського виступу окупанти контратакували у відповідь на успіхи на цій ділянці ЗСУ, експертам ISW не вдалося встановити будь-які територіальні успіхи з боку військ країни-агресора Росії