Росіяни продовжують планувати проведення “парадів” 9 травня — свого ідеологічного свята — на окупованих українських територіях. Зокрема, парад хочуть провести й в Херсоні. Про це повідомив мер окупованого міста Ігор Колихаєв в ефірі національного телемарафону.

Окупанти збираються запросити на святкування ветеранів та дітей війни. Однак особливої підготовки до масових святкувань не спостерігається, тому, як варіант, росіяни хочуть зняти лише гарну “картинку” для своїх жителів.

Як відомо, російські окупаційні війська планують проведення парадів у Мелітополі. Мер міста Іван Федоров розповів, що “9 травня російські сили готують провокації у Мелітополі”.

Також планують проведення “параду полонених” у Маріуполі. Там окупанти хочуть переодягнути полонених, ув’язнених у “фільтраційних в’язницях”, у форму ЗСУ. Нині там працює російська техніка, яка розбирає завали, а містян заставляють прибирати місто за їжу.

Зазначимо, що російські військові вже кілька днів блокують Херсонську область на в’їзд та виїзд до Миколаєва та інших міст, підконтрольних владі України. 

Голова Херсонської обласної організації партії “Слуга Народу”, перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський повідомив, що російські загарбники заблокували можливість виїжджати за межі Херсонської області, яку окупували. 

Кореспонденти “Суспільного” повідомляють, що військові РФ не випускають нікого  і не впускають до окупованого Херсону, повертають назад навіть рейсові автобуси.