Пропонуючи повернути Україну силою Сурков видає бажане за дійсне: Росія втрачає вплив, а на стороні України Байден, НАТО і Європа.

Таку думку Громадської службі новин висловив екс-президент України, представник України в Мінській групі Леонід Кравчук.

Спілкуючись з кореспондентами проекту wargonzo, колишній помічник президента Росії Владислав Сурков, заявив, що прийшов час повертати Україну силою. Ситуація у світі сприяє цьому, світ втомився від України. Сурков пояснив, що сила, яку варто застосувати до України, не обов’язково повинна бути військовою. Вона може бути економічною або політичною.

«Я думаю, що Сурков свідомо перекручує факти. Якщо брати ситуацію в світі рік тому і сьогоднішню ситуацію, то ми побачимо, що вона кардинально змінилася не на користь Росії», — сказав Кравчук.

Перше, що згадав він, це думка Джо Байдена:

«Позиція президента США зовсім чітка і однозначна: Україну не залишимо один на один з Росією (це його слова), що не дозволимо Росії постійно порушувати суверенітет, демократію і територіальну цілісність союзників, партнерів і, перш за все, України. Це я привожу реальні факти».

Другий момент, на який вказав політик, це згуртування європейських сил навколо Байдена:

«Ніколи не було такої координації між США і Європою, як є сьогодні. Байден прилітає в Європу, братиме участь в нарадах НАТО, Великої сімки, буде зустрічатися з канцлером Німеччини, іншими лідерами та організаціями. Він сам сказав, що такої взаємодії, як зараз не було раніше, і треба виправляти помилки пана президента Трампа. Це слова Байдена».

Також Кравчук нагадав про те, що вплив Росії на пострадянському просторі знижується, Україна нарощує політичний вплив і успішно реформує збройні сили, а війська США наводяться в бойову готовність, як тільки ЗС Росії наближаються до кордонів США.

«Таким чином, у мене питання: які підстави у пана Суркова говорити, що ситуація покращилася, і що Росія готова військовою, економічною чи політичною силою взяти Україну. Мені здається, що тут видається бажане за дійсне», — підсумував Кравчук.

Також варто додати, що жодних мирних переговорів, щодо припинення бойових дій на сході України у Мінську, після дій білоруського диктатора бути не може.

Зокрема, глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук назвав Олександра Лукашенка самопроголошеним президентом Білорусі, “сателітом Росії, який виконує волю Путіна” і тому продовжувати переговори по Донбасу в Мінську, за його словами, тепер “нереально і неможливо”. Про це він заявив на каналі Україна 24.

“З точки зору світового права він (Лукашенко, – ред.) Ніхто, а <…> ми будемо вступати з ним в дискусію?”, – сказав Кравчук.

На думку глави делегації в ТКГ, Лукашенко “повинен історично відповідати” за події 2020-2021 років, “цього йому не забудуть”: “І в цей момент ми в Мінську будемо декларувати речі, що стосуються світу на Донбасі?”

“Він ніколи не був “голубом”. Я багато спілкувався з Лукашенком: він відразу розвернув свій човен до колишнього Радянського Союзу, а потім до Росії. Називають його “голубом миру” люди, які або не знають його, або у них з головою не в порядку “, – підкреслив Кравчук.

Він уточнив, що відносини з народом Білорусі в України повинні бути нормальними.