На Донеччині щодня тривають вкрай тяжкі бої, внаслідок яких українським військовим вдається десятками ліквідовувати ворожі угруповання. Особливо пекельною точкою для загарбників є Бахмут, де щодня гине до 100 ворожих військових. 

Про це розповів речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону. 

“Для ворога Бахмут сьогодні – це справжня фабрика смерті. Вони, посилаючи лаву за лавою, втрачають дедалі більше особового складу – кожної доби від 70 до 100 осіб. І ще стільки ж пораненими”, – сказав він. 

За його словами, на Авдіївському напрямку такі ж приблизно цифри по втратах. Крім того, на Луганському напрямку – Сватове, Кремінна – окупанти також постійно зазнають великих втрат. 

Череватий наголосив, що ворогу не вдається зробити суттєвого прориву завдяки стійкості і мужності ЗСУ. 

“Коли назріє момент, і ми побачимо, що ми зможемо завдати більш серйознішого удару, то це обов’язково буде зроблено, але не ціною життів наших військовослужбовців, а технічною перевагою, коли зосередимо резерви для потужного вогневого удару, удару танковими підрозділами. Це буде зроблено, як уже робилося під час Харківської і Лиманської операцій”, – наголосив речник Східного угруповання військ ЗСУ. 

В загальному загарбники особливо зосереджені на захопленні 4 місь на сході України – Бахмут, Соледар, Мар’їнку та Авдіївку. 

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що вони залишаться найгарячішими точками на фронті через політичні ігрища президента РФ Володимира Путіна та власника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.  

“Бахмут, Соледар, Авдіївка, Мар’їнка – це ключові міста для окупантів. Там, на мій погляд, зійшлись кілька поганих для нас факторів. Перший – це політична воля Путіна захопити Донецьку область. Друге – особисті амбіції Пригожина, який хоче довести, що він кращий, ніж генштаб РФ. Це стосується і перерозподілу сфер впливу довкола Путіна. І Пригожин хоче показати, що приватна військова компанія під його керівництвом воює набагато ефективніше, ніж Збройні сили РФ під командуванням генерального штабу РФ”, – пояснив Жданов. 

Водночас, за даними українського Генштабу, противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. 

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. 

Також російські окупанти продовжують примусове вивезення мирних жителів з тимчасово зайнятої Херсонської області на територію російської федерації. Так, за наявною інформацією, з психоневрологічного будинку-інтернату у Дніпрянах Каховського району, було вивезено близько сотні дітей з інвалідністю. До примусової “евакуації” у московську область готують дітей та персонал Олешківського дитячого будинку-інтернату. З міста Каховка переміщено пацієнтів пансіонату для людей похилого віку. На території цього закладу окупанти розмістили особовий склад. 

Окупаційна влада Херсонської області, з метою примушення до виїзду за межі регіону, вживає заходів щодо штучного створення неприйнятних для проживання умов місцевим мешканцям, відключає електропостачання та звʼязок. 

Російські військовослужбовці не припиняють мародерство та пограбування місцевого населення та обʼєктів інфраструктури, триває вивезення матеріальних ресурсів, продуктів харчування та засобів пересування на територію російської федерації. 

Противник продовжує зазнавати втрат. За уточненою інформацією, в ніч на 6 листопада поточного року, у місті Гола Пристань знищено запаси палива окупантів. 

Авіація Сил оборони протягом доби завдала по ворогу 9 ударів. Під ураження потрапили 6 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, а також 3 позиції засобів протиповітряної оборони противника. Підрозділи протиповітряної оборони збили ворожий літак Су-25. 

Воїни українських ракетних військ і артилерії за поточну добу уразили 4 пункти управління, 2 райони зосередження живої сили і ОВТ, та склад боєприпасів окупантів.