Вашингтон передав Україні вже другу партію військової допомоги. Американський борт із летальним озброєнням приземлився у Києві ввечері 23 січня. Вдень повітряне судно із важливим вантажем вилетіло із бази Військово-повітряних сил США, що у Каліфорнії. За даними сервісу Flightradar24,  воно прибуло в аеропорт “Бориспіль” близько 19:30.


Озброєння перевозили літаком з реєстраційний знаком N756CA. Саме це повітряне судно раніше доставило в Україну й першу партію військової допомоги – у ніч проти 22 січня.

Американський борт перетинув польсько-український кордон близько 18:45. Йому знадобилось лише 45 хвилин, аби звідти подолати відстань до Києва.

Попередня партія безпекової допомоги прибула в Україну в ніч проти 22 січня.У посольстві США уточнили, що той вантаж включав близько 200 тисяч фунтів летальної зброї, зокрема – боєприпасів для захисників України на лінії фронту. Також там підкреслили, що це лише перша з кількох нещодавно ухвалених партій допомоги.

Це демонструє тверду відданість США зміцненню оборони України на тлі зростаючої російської агресії, – мовилося у заяві.

Зазначимо, що на тлі зростання небезпеки нового вторгнення Росії в Україну все більше країн заявляють про готовність допомогти Україні зброєю. Серед таких країн є й Естонія. А проте Німеччина начебто проти того, щоб естонці передали українцям зброю німецького виробництва. Джерела американського видання серед естонських та німецьких офіційних осіб повідомили, що Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України.

Раніше цього ж дня, 21 січня, Естонія заявила, що готова дати Україні зброю для захисту від Росії – протитанкові Javelin та інші види. Але на це потрібен дозвіл країн-виробників.