Російські загарбники обрали головним для свого наступу Куп’янський напрямок, створивши наступальне угруповання у складі восьми штурмових загонів “Шторм -Z”, йдуть інтенсивні бої – деякі позиції по декілька разів переходять з рук в руки.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

“Мета противника – прорвати оборону наших військ і вийти безпосередньо до Куп’янська. Бойові дії зараз відрізняються надзвичайною інтенсивністю. Окремі позиції за ці дні декілька разів переходили із рук в руки”, – заявив Сирський.

За його словами, одночасно ворог наступом із району Новоселівське здійснював спробу розсікти угрупування захисників ударом у фланг та оточити частину підрозділів бригади, яка тримає там оборону, але безуспішно.

“Наші бійці мужньо тримають оборону, відбиваючи всі спроби противника просунутися вперед”, – підкреслив командувач.

Також Сирський повідомив, що побувавши на цьому напрямку оборони разом з командирами обговорив можливі подальші дії росіян та варіанти дій захисників.

Як наслідок, були прийняті всі необхідні рішення для “гарантованого стримування противника та створення умов для подальшого його розгрому”. Зокрема, йдеться про додаткове посилення військових частин всіма необхідними силами і засобами та боєприпасами.

Крім того, український захисник Юрій Федоренко розповів, яка ситуація у Луганському напрямку.

“Що стосується Куп’янського напряму, яка ситуація, противник накопичив досить потужне ударне угруповання, сили та засоби, щоб штурмувати мобілізованими представниками “шторм z”, а також деякими військовими частинами, які мають більш професійну підготовку. Також підтягнув танки, БМП, артилерійські засоби та БПЛА”, – розповів військовий.

Захисник додав, що завдяки зібраним силам протягом останніх 10 днів окупанти штурмували низку ділянок на Луганському напрямку. Але противник не має суттєвих успіхів у своїх операціях, адже силам оборони вдається відбивати навал ворога та утримувати позиції і при цьому знищувати ударно-штурмовий потенціал.

А позавчора супротивник намагався відновити успіх у районі населеного пункту Новоселівське. Там окупантам вдалося вивести на перші вулиці села три одиниці техніки. І після цього ніхто з них не повернувся до себе на базу. Один був знищений артилерійським вогнем, а другий був знищений спеціальними засобами, а третій підбили піхотинці.

Варто відзначити, якщо росіяни видавлять нас за Оскол та Сіверський Донець, то далі вони не просунуться – ці дві перепони, вони практично непрохідні для росіян, як і Дніпро. Південні та західні береги вищі за східні та північні там, де знаходяться зараз росіяни.

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан розповів про ситуацію на фронті, згадавши динаміку останніх процесів – як просувалися війська.

«Росіяни перебувають у низинах, тож вийти з цього трикутника вони не зможуть. Це не стратегічне завдання, а завдання оперативне, вони хотіли пов’язати наші резерви, які мають форсувати Дніпро чи йти на прорив Запорізького спрямування, але вийшло так, що ми їх пов’язали. Ті підготовлені сто тисяч людей уже увійшли до бойового зіткнення з нашими частинами, які там перебувають у режимі активної оборони. Росіяни пов’язали боями і вони вже звідти не вийдуть. Частини, які були в боях, їх уже в режимі резервів використати не можна, і перекидати теж, адже зменшиться густота військ. У результаті вони хотіли там пов’язати наші сили, але були пов’язані самі на Луганському напрямку», – ділиться експерт.

Як зазначив фахівець, у окупантів не вистачає резервів, щоби закрити повністю південний фронт. І є ділянки, де знаходяться кілька полків і коли ЗСУ пройдуть основну лінію оборони нижче Старомайорського, там уже будуть осередкові опори. При цьому стратегічні резерви окупантів знаходяться у Токмаку та Маріуполі.

Тому те, що після проходу лінії оборони можна спокійно йти до Азовського моря – не так, адже Росія може вдарити у фланги.