Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель визнав події у Маріуполі великим воєнним злочином та вказав на те, що вони спровокували обговорення нових санкцій проти РФ у нафтовій сфері. Відповідну інформацію Жозеп Боррель заявив у понеділок перед початком зустрічі міністрів закордонних справ та оборони ЄС.

Боррель переконаний, що президент Російської Федерації скоює в Україні воєнні злочини. В особливості це стосується того, що відбувається в Маріуполі.  Глава дипломатії називає ці події “величезним воєнним злочином”.

Те, що відбувається в Маріуполі – це величезний воєнний злочин, щось жахливе, ми повинні це категорично засудити, місто повністю зруйноване, люди помирають, – наголосив він.

Жозеп Боррель подімив про подальше обговорення санкцій, у тому числі тих, що пов’язані з енергетикою. ТАкож глава дипломатії вказав на можливість запровадження ембарго щодо нафти. 

Попередньо ЄС розглядав питання щодо обмеження доступу РФ до коштів за імпорт нафти до країн Європи. 

Зазначимо, що Україна відкинула ультиматум російської федерації щодо здачі Маріуполя. Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила у коментарі Українській правді.

За словами урядовця, міністерство оборони рф направило Україні офіційний лист, у якому висуває ультиматум: українські захисники мають скласти зброю і залишити Маріуполь, і лише за таких умов буде можлива “евакуація мирних жителів”.

Там вісім сторінок із поверненням в історію та іншою маячнею. Вони такого ж листа направили в ООН, Міжнародний комітет Червоного Хреста та сподівалися, що міжнародні структури відреагують і почнуть тиснути на Україну. Цього не сталося. МКЧХ і ООН розуміють, що це маніпуляція росії і що це взяття в заручники людей, – зазначила Верещук.

Вона наголосила, що Україна наполягає на негайному відкритті російськими військами коридору для виходу мирних жителів.

Ні про які здачі, складення зброї мови бути не може. Ми вже російську сторону про це повідомили. Я написала: “Ви замість того, щоб витрачати час на вісім сторінок листів – відкрийте просто коридор, – сказала віцепрем’єр-міністр.