Президент Туреччини звинуватив Росію у невиконанні домовленостей про припинення вогню в Сирії. Ердоган нагадав, що неодноразово закликав Росію припинити удари по населених пунктах Ідлібу.

Росія повинна переглянути свою позицію щодо Сирії, заявив президент Туреччини Ердоган

Турецький лідер особливу увагу звернув на ситуацію в Ідлібі. Там сили Асада, які підтримує Росія, ведуть масштабний наступ. Ердоган заявив, що за домовленостями Росія повинна висловити чітку позицію щодо зони деескалації в Ідлібі.

“Росія повинна переглянути співпрацю або з Дамаском, або з Анкарою”,– додав турецький президент.

За його словами, він неодноразово звертався до Москви з проханням припинити удари по населених пунктах Ідлібу. 

“Наше терпіння закінчується. Якщо удари не припиняться, Анкара вживатиме усіх необхідних кроків”, – наголосив Ердоган.

Він запевнив, що Туреччина не прагне захоплювати сирійські території. Та сподівається, що Росія щонайшвидше зробить відповідні попередження режиму Асада.

Ердоган категорично не погодився із заявами Росії про те, що бої в Ідлібі йдуть проти терористів. 

“Кого ви називаєте терористами? Тих, хто захищає свої домівки? Якщо ви запитаєте Москву, виявиться, що всі 4 мільйони жителів Ідлібу – терористи”, – підсумував турецький лідер.

Президент Туреччини зазначив, що зараз десятки тисяч сирійців скупчилися біля кордону з Туреччиною.

Як відомо, туреччина та Росія, які підтримують протилежні сторони в Сирії, домовилися щодо деескалації бойових дій в Ідлібі та створення демілітаризованої зони відповідно до домовленостей, досягнутих у 2017 та 2018 роках в Астані та Сочі.

9 січня в так званій Ідлібській зоні деескалації в Сирії було введено режим припинення вогню – за відповідною домовленістю президентів Росії Володимира Путіна та Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Однак тоді ж сили Асада обстріляли місто Маарат Аль-Нуман і кілька сіл у провінції Ідліб, продовжуючи обстріли 11 січня. Режим Асада також почав наземну атаку, щоб захопити більше сіл і містечок у південній частині Ідлібу.

За інформацією місцевих правозахисників, в останні дні сирійці масово залишають південь і південний схід провінції Ідліб, а також захід і південь провінції Алеппо. Так, 28 січня Анадолу повідомило, що через безперервні обстріли армії Асада й авіації РФ за одну добу свої будинки покинули близько 40 тисяч мирних жителів.

Ідліб залишається останнім оплотом супротивників режиму президента Сирії Башара Асада в багаторічній війні на території країни. Наступ військ Асада на Ідліб почалося минулого року за підтримки російської авіації та інших союзників Дамаска.