У Президента України Володимира Зеленського є загальне розуміння процесів, що відбуваються в політиці. Головне завдання державного менеджера – вибудувати команду професіоналів, які досконально розбираються в своїх напрямках.

Про це в інтерв'ю виданню "Фокус" повідомив представник Президента в Раді Руслан Стефанчук

"Я не можу погодитися з твердженням, що Президент "сирий". У нього є загальне розуміння процесів, що відбуваються. Головне завдання державного менеджера – вибудувати команду професіоналів, які досконально розбираються в своїх напрямках. Я все життя займався правом, маю досвід роботи над законопроектами. Саме тому мені довірили комунікацію з Верховною Радою. Я приймаю меседжі від парламенту, передаю їх президенту, президент формулює свої, і ми перекладаємо їх мовою законопроєктів", – сказав він, коментуючи репліку журналіста а про те, що виникає відчуття, що президент Зеленський ще досить "сирий" в політичних питаннях, особливо в тому, що стосується юридичних вивертів, завдяки яким в закони можна вшити схеми і потоки.

Також Стефанчук зазначив, що Зеленський "давно морально був готовий до лідерства, але публічність стала для команди певною несподіванкою": "Наприклад, ти даєш інтерв'ю, а потім читаєш заголовок і дивуєшся: хіба я таке говорив?"

"Але бути під постійним прицілом абсолютно нормально, коли ти йдеш у владу. Це тримає в тонусі", – зауважив представник Президента в Раді. 

Окрім того, представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив про намір зменшити кількість суддів Верховного суду.

Стефанчук вважає ефективною модель Верховного суду США, у якому працює тільки дев’ять суддів, повідомляють «Українські Новини».

Він переконаний, що не кількість суддів, а їхній професіоналізм є найкращим критерієм здійснення правосуддя. Якість судочинства, на думку Стефанчука, необхідно поліпшити під час судової реформи.

Представник Зеленського в парламенті переконує, що невелика кількість суддів у Верховному суді США спричинена високою якістю роботи першої і другої інстанції.

В Україні, на жаль, великі питання ми ставимо якраз до першої та другої інстанції. Правосуддя повинно доходити на самий верх у виняткових випадках, — заявив Стефанчук.

Водночас, на його думку, в Україні все робиться так, щоб правосуддя здійснювалося лише на рівні Верховного суду. Змінити ситуацію може впровадження кваліфікованого підходу до розгляду справ.