Україна стане однією з тем до обговорення на черговому саміті НАТО, запланованому на 14 червня. Київ очікує від Альянсу виконання обіцянки 2008 року про надання Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час Київського безпекового форуму.

“Чимало союзників уже підтвердили, що Україна буде на порядку денному. Минуло вже 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні та Грузії в майбутньому буде надано членство. І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки. Наша позиція полягає в тому, що дана обіцянка закріплена, і на наступному саміті вона буде підтверджена, і заява цього саміту прокладе дорогу до ПДЧ”, – зауважила віцепрем’єрка.

Стефанішина додає, що наразі напрацьовується формат, який дозволить фізично залучити Україну до цих переговорів.

“Наступного тижня я буду в Брюсселі на зустрічі послів, керівництва Альянсу, аби виробити цей формат. Але, звичайно, дійсно, важливо мати контакт і отримати відповіді, щоб Україні надали План дій щодо членства”, – сказала вона.

Також політикиня наголосила, що США “підтримують ідею членства України в НАТО і надання в найближчому майбутньому ПДЧ для України”.

“Тож ми не розчаровані. Ми вважаємо, що перед нами відкривається історичне вікно можливостей з політичною підтримкою всередині країни, підтримкою з боку населення, ключових лідерів, країн НАТО. І, звичайно, майбутня стратегія НАТО 2030 має містити підтвердження політики відкритих дверей”, – заявила віцепрем’єрка.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.