Журналісти програми “Схеми” зафіксували візит першого помічника президента Сергія Шефіра в заміський маєток олігарха Ріната Ахметова. Шефір каже, що не робив нічого протизаконного.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту Схеми.

31 серпня знімальна група зафіксувала, як із бокових воріт Офісу президента виїхала Audi А8, якою користується перший помічник президента Сергій Шефір, і потім заїхала на заправку по дорозі в бік поселення Конча-Заспа.

Туди під’їхала автівка, якою користується охорона Ріната Ахметова та приїхав броньований Mercedes-Maybach. Журналісти зафіксували, як Шефір вийшов з Audi та пересів у Maybach.

Maybach попрямував у бік селища Плюти у Київській області. Журналістам вдалось відслідкувати, як автомобіль повернув саме до бокових воріт маєтку Ахметова. Заміський маєток Ахметова розташований поблизу селища Плюти у 35 кілометрах від Києва.

Журналісти поцікавилися у Шефіра, в Офісі президента і в прес-службі Ахметова, що помічник президента обговорював з главою «ДТЕК», і чи відомо про це Зеленському. Відповідь Шефіра була лаконічною.

“Відповім на всі питання одразу. Нічого, що суперечить інтересам нашої країни, нічого протизаконного я не роблю, крапка».

Ці питання також «Схеми» адресували прес-службі олігарха. Про тему зустрічі з Шефіром у серпні у Ахметова не відповіли, так само не підтвердили і не заперечили її проведення.

Журналісти надіслали запит до президента України із запитаннями, чи відомо йому про таємну зустріч Шефіра з Ахметовим вдома у олігарха, і чи уповноважував президент свого помічника на перемовини із ним, і чи вважає Зеленський такий формат контактів прийнятним.

З Офісу президента надійшла така відповідь:

«16 березня 2020 р. під час зустрічі з представниками великого бізнесу (у тому числі за участю Ріната Ахметова) глава держави Володимир Зеленський обговорював питання протидії поширенню Covid-19. У подальшому інших зустрічей (у тому числі приватних або неофіційних) президента України з бізнесменом Рінатом Ахметовим не було. Глава держави також не доручав та не уповноважував представників своєї команди на такі зустрічі».

 

Варто відзначити, що Сергій Шефір – один з найближчих друзів президента Зеленського, давній менеджер і один із співвласників компаній, що входять до складу студії «Квартал-95».