Колишній журналіст і кандидат у президенти України Дмитро Гнап потрапив в скандал з премією для команди "Слідство.Інфо". Його викрили в привласненні понад 9 тис. євро, які повинні були перейти на потреби українській армії.

Скандал розгорівся після поста в Facebook журналістки і засновника програми розслідувань "Слідство.Інфо" Анни Бабинець. Вона розповіла, що у 2015 році команда журналістів проекту отримала премію "Вільна преса Східної Європи-2015" – грошовий приз склав 15 тис. євро.

"Тодішній керівник Слідства.Інфо Дмитро Гнап від імені команди публічно заявив, що ці гроші будуть витрачені на допомогу армії. Днями до мене звернулися колеги з іншого медіа з питанням про долю цих грошей. Весь цей час я була впевнена, що приз справді пішов на армію. Почали розбиратися. З'ясувалося, що премія була перерахована на банківський рахунок Дмитра (можливо, тому, що рахунки ГО "Слідство.Інфо" були відкриті лише у грудні 2015-го, а премія надійшла десь за півроку до цього)", – пояснила дівчина.

За словами Гнапа, 2 тис. євро були передані на допомогу армії, а 3,9 тис. євро пішли на оперативні витрати організації, а 9,1 тис. євро досі знаходяться в його банківському сейфі.

"У найближчі дні він перерахує їх як благодійний внесок на рахунок ГО "Слідство.Інфо"- туди, де вони, власне, повинні бути. І ми з командою вирішимо, як краще витратити ці гроші", – повідомила Бабинець.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На її пост відреагував журналіст Дмитро Опанасенко, який назвав ситуацію "мерзенною": "Ситуація не прикра, а огидна. Вся команда "Слідства" на той момент вирішила, що ці гроші не будуть розподілені між працівниками. А підуть на допомогу тоді ще АТО. Дмитро навіть написав великий пост про це. Але. "Не склалося".

Сам Гнап також відреагував на скандал і заявив, що сьогодні-завтра перерахує залишок коштів на рахунок "слідства".

При цьому в коментарях поцікавилися, чи вказав кандидат в президенти ці гроші у своїй електронній декларації?