Ситуація в Авдіївці набагато складніша ніж в Бахмуті. Окупанти мають можливості оточення ЗСУ.

Таку думку висловив головний військовий прокурор України (2019-2020) Віктор Чумак в етері одного українського телеканалу.

«В Бахмуті окупанти можуть вирівняти лінію фронту і лише відтіснити українські війська, це охоплення робиться північніше та південніше Бахмута. В Авдіївці навпаки, окупанти мають такі можливості охоплення», — повідомив Чумак.

Також, за його словами, якщо ситуація досягне критичної точки, то буде прийнято відповідне, правильне рішення щодо збереження військ, каже він.

«Якщо там буде змога забезпечити ці війська всім необхідним, зберігати логістику, то ми і не дізнаємось про те, що там було щось таке критичне. Буде прийнято правильне рішення», — додав Чумак.

Зазначимо також те, що аналітики Інституту вивчення війни заявили про те, як солдати російської армії вели наступальні дії в районі Авдіївки, його результати не підтверджені, водночас, російські військові блогери стверджували, що російські війська увійшли до околиць Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) і продовжують бої в цьому районі.

Звернемо увагу на те, що стало відомо, як російські сили зайняли позиції на залізничній колії, дозволивши російським силам досягти тактичних успіхів біля Степового. За його словами, російські війська намагаються створити котел навколо Авдіївки, і таким чином позбавити українські сили можливості утримувати позиції в тилових районах на авдіївському напрямку.

Та попри це, українські сили здійснили обмежені наземні атаки на східному (лівому) березі Херсонської області 10 листопада. Російський військовий блогер стверджував, що українські сили атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від річки Дніпро), Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона та 3 км від р. Дніпро), Підстепного (18 км на схід від м. Херсона та 4 км від р. Дніпро) та Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від р. Дніпро).

Відомий російський військовий блогер стверджував, що українські сили частково закріпилися на південь від Кринок 9 листопада, але згодом відступили через російський обстріл.

Російські джерела стверджували, що прогалини в російській протиповітряній обороні дозволяють українським силам діяти ударно-тактичною авіацією на фронті біля Кринок.

Нагадаємо про те, що 10 листопада російські загарбники продовжували наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і нещодавно досягли незначного підтвердженого прогресу. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 і 9 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська).

Окрім цього, 10 листопада українські війська продовжили наступальні дії на південному фланзі Бахмута та підтвердили незначне просування.

Водночас зазначимо, що Головне управління розвідки Міноборони України повідомило про удари по бухті на тимчасово окупованому півострові.

За даними розвідників, малі десантні кораблі Чорноморського флоту Росії були знищені.

«Згідно з отриманими новими розвідданими, ураження зазнали два катери окупантів: один корабель більш давнього проєкту 1176 «Акула», інший новіший – проєкту 11770 «Серна». Внаслідок атаки обидва судна росіян пішли на дно: «Акула» – одразу, «Серна» – ще безуспішно поборолась за живучість, але теж затонула», – заявляють в Управлінні.

Пізніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що українські сили пошкодили два російські катери в окупованому Криму під час нічного удару. Він також назвав тип зброї, якою вдарили по катерах.

«Так, ця інформація відповідає дійсності. Успішна операція ГУР у взаємодії з іншими складовими Сил безпеки і оборони. І два десантні катери ушкоджено. Ця операція буде продовжуватися. Ми зазвичай не коментуємо засоби ураження, але оскільки найближчим часом буде оприлюднена офіційна інформація, з якої можна зробити висновки, що мова йде про морські дрони», – сказав представник ГУР.

Юсов уточнив, що катери, які пошкодили українські сили, були новими зразками російської техніки.