Українські військові просуваються на півдні країни. До того ж, ЗСУ за добу просунулись на кілометр поблизу Вербового в Запорізькій області.

Про це заявив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

Таким чином ЗСУ продовжують просуватися на Мелітопольському напрямку. За останню добу захисники ракетами та артилерією вдарили 1332 рази, завдяки чому в окупантів великі втрати у техніці та особовому складі. ЗСУ змогли підірвати три склади боєприпасів ворога.

«Однак російські окупанти намагаються штурмувати позиції ЗСУ на східному фронті. Ворог штурмує на напрямку Мар’їнки. Кількість таких дій окупантів значно збільшилась. Окупанти доукомплектовують загони «Шторм-Z», на різних напрямках. РФ кидає ці загони, як «гарматне м’ясо»», — розповів речник.

За його словами, росіяни також намагаються оточити Авдіївку. Крім того, українські захисники за добу відбили майже 20 атак в районі Мар’їнки, 5 — біля Золотої Ниви та Пречистівки, 10 — на Авдіївському напрямку.

Варто додати, що російські окупанти не можуть протидіяти контратакам української армії.

Про це заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України (СБУ), заступник глави СБУ у 2014-2015 рр. Віктор Ягун, коментуючи інформацію, що Путін і російські пропагандисти замість “наступу” стали вживати вираз “активна оборона”.

“Це приблизно те ж саме, як “негативне спливання” і ще якісь там ідеологізми, які вигадує їхня пропаганда для того, щоб не вказувати на те, що відбувається у них на фронті. Насправді все дуже просто. Вони не мають можливості продемонструвати протидію нашим контратакам. І Авдіївка для них — це справді дуже такий показовий момент, тому що фактично це єдина ділянка фронту, яка від 2014-15 років, а тим паче від 2022 року, взагалі не змінила свою конфігурацію. І це ті ворота, через які українська армія може зайти в Донецьк. Це раз”, — сказав він.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

По-друге, за словами генерал-майора, з території Авдіївки українська армія може діставати по тих позиціях, по тих адміністративних будівлях, які використовуються окупантами для своєї діяльності саме в Донецьку.

“І завдання було поставлено перед окупантами дуже просте — відсунути наші позиції якомога далі від Донецька і зробити життя окупантів і колаборантів більш спокійним у цьому місті. Але поки що, як я розумію, у них нічого не виходить, тому що, по-перше, наші війська розуміли небезпеку ситуації, вони були готові до цього. І ті сили, які зібрала Росія за останні кілька місяців, вони фактично зараз утилізуються саме на цьому напрямку”, — каже Ягун.

На його думку, інтенсифікація боїв у районі Авдіївки зумовлена двома факторами — подіями в Ізраїлі та прийдешнім осінньо-зимовим періодом.

“Все-таки не треба виключати момент, що відбувається зараз на Близькому Сході. Тому що Росія думає, що війна на Близькому Сході якоюсь мірою відвернула увагу від України і, можливо, дала їй якийсь шанс використати цей короткий період, поки ізраїльська армія, світова спільнота протидіють терористичній організації ХАМАС. Мені здається, що це один із тих моментів, коли Росія, навіть не повністю підготувавшись до тих чи інших бойових дій, кинула все, що в них є, на фронт, сподіваючись, що, якщо не увага, то хоча б якісь моменти не дадуть змоги Україні вчасно підготуватися і протидіяти їхнім наступам”, — висловився військовий діяч.

Щодо другого аспекту, то генерал-майор погодився, що росіяни намагаються покращити свої позиції перед зимовим періодом, бо все-таки глибокої осені та взимку якісь контрнаступальні чи наступальні дії для них будуть дуже проблематичними.

“Це велика проблема з особовим складом — де його розміщувати, як переживати холоди, як готувати логістику. Техніка в них не дуже в тому стані, який може пройти, зокрема донецький ґрунт. А донецький ґрунт у такий період глибокої осені дуже важка місцевість. І просто так її використовувати дуже буде складно”, — резюмував Віктор Ягун.