Президент України Володимир Зеленський призначив першим заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України – голову партії "Слуга народу", Івана Баканова.

Про це йдеться на сайті глави держави. 

Відповідний указ президента України Володимира Зеленського №316/2019 було опубліковано 22 травня.

"Призначити Баканова Івана Геннадійовича першим заступником голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України", – ідеться в документі. 

Як припускають ЗМІ, оскільки президент без згоди Верховної Ради не може призначити нового главу СБУ, де-юре Іван Баканов поки буде на посаді першого заступника Голови Служби безпеки України, а де-факто, імовірно стане і виконуватиме функції саме начальника СБУ.

Окрім того, Секретарем РНБО стане Олександр Данилюк. Зеленський підписав указ про призначення колишнього міністра фінансів на цю посаду.

Напередодні, про імовірність такого призначення говорив в інтерв'ю новий глава АП Андрій Богдан.

"Ми вважаємо, що Міністерство оборони, і відповідний законопроект вже працює на сьогодні в Україні, РНБО повинні очолювати не професійні військові, там повинні бути менеджери з достатньою довірою західних партнерів, із рівнем знань саме матеріального забезпечення армії та проведення максимально якісних змін саме технічного, збройного забезпечення нашої армії", – сказав Богдан.

Варто зазначити, що новообраний заступником Голови Служби безпеки України Іван Баканов є один із засновників «Студії 95 квартал», засновник партії «Слуга народу».

Як відомо, Іван Геннадійович Баканов родом з Кривого Рогу.

Закінчив Академію праці і соціальних відносин і туризму в м.Київ.

З грудня 2017 року став головою політсили «Слуга народу». До цього партія називалася «Партія рішучих змін», а зареєстрована була ще 13 квітня 2016 року.

З 25 січня 2013 року він є керівником ТОВ «Квартал 95», а з 27 грудня 2013 року – керівником ТОВ «Студія-квартал 95».

На особистій сторінці в Facebook Івана Баканова вказано попереднє місце роботи концерт-хол «FREEDОМ», де часто виступає «Вечірній квартал».

Іван Баканов запевняє, що з самого початку створення серіалу "Слуга народу" не було задумки про політичні перспективи і створення політичної партії. За словами голови політсили "Слуга народу", ідея серіалу з'явилася близько 10 років тому.

Як відомо, серіал "Слуга народу" почали знімати ще в 2015 році, а партію з однойменною назвою зареєстрували в кінці 2017 року.

В інтерв'ю BBC – Україна він підтвердив, що очолювана ним партія братиме участь у майбутніх виборах до парламенту: "Ми розраховуємо брати участь у парламентській кампанії і увійти в парламент. Тоді стане простіше".

У парламент Баканов обиратися не має наміру.

"Я себе бачу в структурі, яка забезпечує дотримання законності", – сказав тоді Баканов і уточнив, що не проти американського варіанту Мін'юсту або посади прокурора.