Церква завжди починалася з держави. Про це заявив третій президент Віктор Ющенко в інтерв'ю журналу "Країна".

"Мені не подобається та частина дискусії в Україні, особливо на політичному рівні: ви знаєте, у нас занадто політизоване питання. Що у нас занадто багато міністрів, президент, прем'єр, влада, всі лізуть, втручаються. Боронь Боже, це ж не відповідає Конституції, церква відокремлена від держави і таке інше. Це все лукавство. Якщо ви піднімете історію церкви, то вона завжди починалася з держави. Тим більше, коли говоримо про православ'я", – сказав він.

Також, Ющенко привів приклад князя Володимира і пояснив, що держава завжди впливала на церкву і на свідомість людей, як одне ціле.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Можна згадати історію, яка гарно описана у Несторівському літописі. Коли князь Володимир обирав церкву, влада сформувала бачення і творила церкву. Потім вийшло так, що ми 300 років не мали своєї церкви, а нам кажуть: держава повинна стояти осторонь. Та ви смішні люди. Як це держава повинна стояти осторонь, коли йдеться про такий суперважливий інститут формування національної моралі? Кожен із нас є носієм духовного і світського. Я є громадянин, підпорядковуюся цій державі. Я є вірний Українській церкві. І частина моєї душі підпорядковується їй. Як це можна у мені роз'єднати? Тому питання такої ваги, для десятків мільйонів людей, поза політикою бути не може бути. Євреї оцінюють, що українська помісна церква це гарно, католики – теж, греко-католики кажуть – фантастично зробили. Всі аплодують. Не аплодують тільки ті, хто чинить опір цьому питанню. Простіше кажучи, скочуються на промосковську платформу", – розповів третій президент.