У ситуації з призначенням Саакашвілі в Кабмін є ряд важливих нюансів. Про це повідомляє телеграм-канал “Розвідник”. Подаємо в оригіналі.

1. Михайло Саакашвілі неодноразово говорив і акцентував увагу на тому, що його призначення на пост віце-прем’єра з питань реформ – особиста ініціатива Президента Зеленського, і мотив лежить в площині переговорів з МВФ.

Є інформація про те, що вийти на заплановане отримання $ 8-10 млрд кредиту від МВФ не представляється можливим, навіть за умови прийняття закону про банки.

Іншими словами переговори з МВФ з якоїсь причини йдуть не за сценарієм. Переговори з фондом від України повноважні обумовити чотири людини, підписи яких будуть скріплювати угоду: Президент, Прем’єр-міністр, міністр фінансів і глава Нацбанку. У даній ситуації Михайло Саакашвілі, в разі його призначення на пост віце прем’єра, в їх число не входить, і відповідно вести такі переговори йому можуть запропонувати неформально, на що він не піде, і буде вимагати додаткових повноважень для своєї посади, що, відповідно до закону про Кабінет міністрів України, фактично не реалізовується. Другий варіант – Михайло Саакашвілі може стати потенційним претендентом на посаду Прем’єр-міністра, змінивши чинного Прем’єра Дениса Шмигаля.

2. Після виходу з карантину в США розгорнеться новий виток боротьби за президентське крісло, і Трамп призначить нового посла в Україні, основним завданням якого стане активізувати розслідування у справах сім’ї Байдена, і у команди Зеленського виникне необхідність в людині, яка збудує і диверсифікує комунікацію зі всім американським істеблішментом: Єрмак сформував думку про Саакашвілі як представника потужної лобістської групи, яка здатна відстоювати інтереси Зеленського в США. Зеленський не стане повторювати помилки Порошенка, вона, в ситуації програшу, може коштувати йому посади Президента.

З призначенням Михайла Саакашвілі на посаду віце-прем’єра з питань реформ в Україні почнеться перезавантаження виконавчої влади, що є необхідною умовою перемоги Слуги народу на місцевих виборах. З іншого боку, в разі загострення конфлікту Зеленського з Коломойським, Саакашвілі може виступити тараном проти олігарха в публічній площині. Не варто забувати про серйозний фактор – конфлікт Саакашвілі і Авакова.

У ситуації з призначенням Саакашвілі останнє слово за Президентом Зеленським.