У тимчасово окупованому Херсоні загарбники перекидають техніку на лівий берег Дніпра та готуються до вуличних боїв, посилюючи блокпости в місті.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань.

“Спочатку наші військові вражали склади окупантів близько до лінії зіткнення, потім окупанти розмістили їх ближче до Херсона. Але ми бачимо чіткі попадання українських збройних сил в розташування і склади російських окупантів в Херсоні, Чорнобаївці, Таврійську. Вони почали перетягувати їх ще далі – за Дніпро, у Нову Каховку, Олешки. Але і там їх трощать. Це логістично ускладнює доставку боєкомплектів і техніки ближче до передової та послаблює їхні позиції”, – зазначив він.

Говорячи про підготовку росіян до вуличних боїв, Хлань висловив надію, що їх вдасться вибити без бою:

“Це мене турбує більше, останні дні я чую ці тривожні сигнали про посилення точок для вуличних боїв. А це велика небезпека для цивільних громадян. Сподіваюся, що росіян вдасться вибити з Херсона без бою, і вони підуть на лівобережну частину Дніпра. Але треба бути готовим до всього”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські військові завдали ударів по військовій частині окупантів у Херсоні.

Про це у Facebook повідомив радник голови Херсонської обласної військової адміністрації, депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

“У Херсоні ювелірне влучання по військовій частині окупантів на вулиці Пестеля. Вона горіла ще від вранішніх попадань о 5-й ранку, а потім знову, коли влучили в 10-й”, – зазначив він.

Хлань додав, що очевидці повідомляють про крики росіян під завалами.

“При спробі підійти ближче до шостої гімназії і дізнатись щось – окупанти стріляють в повітря. В них починається відверта паніка?”, – додав депутат.

Раніше у місцевих пабліках свідки писали, що було дві хвилі прильотів на територію військової частини Пестеля. Два прильоти було о 5 ранку. Після цього прилетіло ще о 10-ій. Російські окупанти там метушаться весь цей час і зараз оточили центр міста. Навколо Пестеля виставлено вартових, перевіряють документи.

Російські пропагандисти факт ракетних “прильотів” по їх військовій базі в Херсоні підтверджують.

Як повідомлялось, 8 липня у Новій Каховці на Херсонщині вже втретє знищили склад боєприпасів російських військ. Впродовж останніх днів з’явлися також повідомлення про вибухи на складах окупантів у Херсоні і Чорнобаївці.

Як повідомив Сергій Хлань, це вже третій приліт в Нову Каховку. Окупанти, за інформацією радника голови ХОВА, намагалися передислокувати свої склади звідти.

“Втретє знищуються склади. Вони постійно передислокуються, хотіли перебазуватися в Каховку (відстань між населеними пунктами близько 14 кілометрів), свої склади, але передислокували в якесь інше місце. І сьогодні вранці влучне попадання. Ще офіційної інформації немає, це інформація свідків”, – розповів він.

За словами Хланя, вибух був потужний, після нього певний час було детонування.

Підрив складів окупантів може бути елементом підготовки українських захисників до контрнаступу.

“Склади, які вони розташовують подалі від лінії фронту… Вони думають, що в них забезпечений безпечний тил. Але як ми бачимо – влучні попадання саме йдуть в склади боєкомплектів. І це вже стає такою певно традицією. Винищуючи тилові запаси орків, ми саме можемо спокійно розпочати контрнаступальні дії. Я думаю, що це така певна підготовка, бо останніми днями ми чуємо постійно про вибухи на складах окупантів в його тилу – чи то в Херсоні, чи то в Новій Каховці, чи то в Чорнобаївці”, – додав він.