Речник українського МЗС заявив про те, що Україна не готує силову військову операцію з деокупації Донбасу, а залишається прихильницею дипломатичному вирішенню конфлікту.

Він прокоментував сьогоднішню заяву президента Росії Володимира Путіна в якій йшлося про те, що Україна нібито готує чергову військову операцію на Донбасі. За його словами, це не відповідає дійсності.

“Україна прагне виключно до миру”, – заявив Ніколенко.

Він заявив про те, що керівництво України намагається зрушити з місця нормандський процес, а делегація в Тристоронній контактній групі і глава Офісу президента Андрій Єрмак зробили все для досягнення режиму припинення вогню.

“Закликаємо РФ сконцентруватися на виконанні домовленостей про припинення вогню і завершення міжнародного збройного конфлікту на сході України. Люди по обидва боки лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях заслуговують миру і спокою, особливо напередодні новорічних свят”, – додав Ніколенко.

“З накачуванням сучасною зброєю, з промиванням мізків населенню. Ви уявляєте, як в історичній перспективі Росія повинна жити далі? Весь час з оглядкою, що там відбувається, які нові системи озброєння поставлені. А потім під прикриттям цих нових систем озброєння штовхнути радикалів і на вирішення питань на Донбасі збройним шляхом, і, до речі кажучи, по Криму”, – підкреслив Путін.

Також він додав, що Росія має думати про свою безпеку на перспективу.

“Але це не наш вибір, ми цього не хочемо. Саме тому я відповів на пропозицію президента Байдена призначити відповідальних представників для того, щоб вести переговори з питань стратегічної стабільності… Тому без всяких хитрощів ми просто поставили прямо питання, що ніякого руху НАТО на схід далі бути не повинно. Вони мають нам щось відповісти”, – зазначив президент Росії.