На Бердянському напрямку триває епопея із селом Урожайним, яке, більше всього, російським окупантам доведеться покинути найближчим часом. Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

Як він зазначає, передові підрозділи наших бійців змогли перетнути річку Мокрі Яли з боку Старомайорського і зайти в це село не лише з півночі, а й із заходу.

“Справа в тому, що ні 247-й десантно-штурмовий полк, який діє західніше, ні 37-а оперуюча на схід від омсбр противника не зможуть жодним чином вплинути на ситуацію в районі с. Урожайне через те, що самі зв’язані необхідністю стримувати тиск передових підрозділів ЗСУ на своїх “чутливих” ділянках”, – пише експерт.

Експерт зазначив, що ЗСУ дуже повільно, але впевнено наближаються до Старомлинівського вузла оборони противника, котрий розташований на головній дирекції наступу. Також вони одночасно змогли створити супротивникові досить серйозні проблеми на флангах цього напряму, а саме у районі с.Приютне та в районі с.Новодонецьке.

“Щось важко стало з “тузами”, не кажучи вже про “козир”, у росіян у Південній операційній зоні, а тут ще й на Таврійсько-Кримському напрямку українці почали шастати досить активно в прибережній зоні “того і дивись”, ще якийсь оперативний плацдарм на Дніпрі влаштують. Очевидно, ступінь “напруги канатів” зростає і вже наближається до критичної позначки”, – додав експерт.

Варто розуміти, що наші союзники не покинуть Україну у війні, незалежно від темпів контрнаступу, вважає закордонний аналітик.

Австралійський військовий експерт Мік Райан детальнорозібрав контрнаступ ЗСУ. Як він зазначає, в якийсь момент українським воїнам стане легше форсувати Дніпро, як, до прикладу, у випадку з Козачими Таборами, ніж просуватися мінними полями.

Таку думку він висловив у аналітичній статті, котра опублікована у німецькій газеті Süddeutsche Zeitung.

Мік Райан вважає, що українське командування робило ставки не так як на прорив південного фронту, а саме як на аналіз російської оборони. І після невдалого тиску ЗСУ змінили тактику.

Аналітик упевнений, що армія не може перебувати у постійному русі. Саме через це, Сили оборони України взяли паузу на півдні, для того, аби визначити найкращі шляхи наступу. Проте вже незабаром ситуація може змінитися. Також Райан зазначив, що Україна має на сьогоднішній день найбільший досвід сучасного ведення воєн, ніж в інших країн.

“В останні кілька місяців українська армія знищила сотні артилерійських установок ворога та іншої техніки. У росії вже немає переваги у вогневій поразці. Українські удари по Москві та Чорноморському флоту рф посилають чіткий сигнал росії — війна прийшла і до неї”, — зазначив аналітик.

За останні 50 років світ не здійснив суттєвого прогресу у проведенні операцій із розмінування територій, тому Україні доводиться вигадувати свої підходи. Аналітик не виключає, що в певний момент ЗСУ вирішать наступати через Дніпро. Це може бути набагато легшим, ніж просування мінними полями на суші.

Але, перш ніж говорити про успіх контрнаступу, Мік Райан запропонував відповісти на чотири запитання:

Які території звільнено?

Скільки російських збройних сил було знищено?

Чи будуть потім налаштовані ЗСУ на проведення наступних операцій зі звільнення Криму?

Наскільки успішним видається контрнаступ на думку західних політиків та громадян?

Якщо говорити про підтримку від західних партнерів, то, за словами експерта, вони не кинуть Україну один на один  з росією під приводом “у вас був шанс провести успішний контрнаступ і ви ним не скористалися”. Проте, в той час, тиск на уряд усередині країни може збільшуватися з огляду на кількість втрат.