Звільнення Херсону почнеться в серпні, а війна може закінчитися у 2023-му

Через 3-4 тижні Україна зможе здійснити великі наступальні операції та змусити війська РФ тікати, причому не тільки з Херсону, вважає Микола Маломуж.

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов окреслив два важливі часові терміни щодо нинішньої війни з Росією: один стосується більш довгострокової перспективи, інший – найближчого часу. Буданов заявив, що війна закінчиться виходом України на кордони 1991 року, і статися це може наступного року, а перші перемоги України ми побачимо вже в серпні.

Голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 років), генерал армії України Микола Маломуж розповів Главреду, чи не є занадто фантастичним такий сценарій, за яких умов уже наступного року Україна може здобути перемогу у війні, які перші перемоги можливі у серпні, зокрема, чи може бути серед них звільнення Херсону, а також чи вдасться Росія до застосування ядерної зброї, аби не допустити реалізації оптимістичного для нашої країни сценарію.

Чи справді у 2023 році Україна може повернути і Донбас, і Крим, і все, що окупувала Росія після 24 лютого?

– Аналітики Головного управління розвідки розглядають різні сценарії подальшого розвитку війни з Росією, і Буданов озвучив лише один із них – найбільш прогресивний та оптимістичний. Втім, ми дійсно можемо почати здобувати перемоги в найближчі місяці на стратегічних напрямках: спочатку на півдні, а згодом і на сході України, тобто звільнити Херсонську, Запорізьку, Харківську, а пізніше й Луганську та Донецьку області.

Проте, звісно, можливі й інші варіанти. Все залежатиме від того, наскільки ефективно ми зможемо організувати стратегічну оборону (особливо на донецькому напрямку) та проводити стратегічні наступальні операції (не тактичного рівня, як зараз – ми маємо певні успіхи на херсонському, запорізькому та харківському напрямках, а стратегічного).

Втім, уже зараз, отримавши від західних партнерів новітнє озброєння надзвичайно високого класу (далекобійні гаубиці, системи ППО, засоби радіоелектронної боротьби і подавлення майже всіх систем ведення вогню Росії), ми обезцінюємо всі сили Росії: Урагани, Гради, Смерчі, які росіяни сьогодні активно застосовують, обстрілюючи позиції українських військ та мирні українські міста. Якщо ми отримаємо ефективне озброєння у більшій кількості, то сценарій, про який говорить Буданов, цілком може буде реалізований. І вже в серпні ми виб’ємо ворога з наших територій на півдні та частково на сході. Це цілком реально.

Головне, щоб не було тормозу з боку наших партнерів, та своєчасно надавалася підтримка зброєю, фінансами, оперативною інформацією. Все це важливо і для успішних захисних операцій, і для наступальних. Але, окрім новітніх озброєнь та техніки, повинен бути високий рівень навчання особового складу та формування потужних резервів. Передусім – тих, що сьогодні проходять підготовку за кордоном і в Україні та освоюють новітню військову техніку 5-6 покоління, якої у Росії немає. Так ми матимемо перевагу над Росією у технологічному, військовому і вогневому плані. Тоді й готуватимемо комплекс наступальних операцій як на півдні, так і на сході.

За таких умов нам цілком реально в серпні здобути перші серйозні успіхи, і реалізовувати оптимістичний сценарій.

Що стосується можливості вийти вже наступного року на кордони 1991 року та повністю звільнити Донбас і Крим, включаючи Севастополь, то я можу стверджувати, що ми цілком маємо таку перспективу, і в серпні-жовтні зможемо почати наступальні операції.

Далі можливі різні варіанти, бо Росія може на певному етапі зупинитися, погодитися на статус-кво, який буде на той момент. Втім, якщо ми потиснемо російські війська і з частини Донецької і Луганської областей, зможемо ставити питання про вихід на межі до 24 лютого, тобто, за дужки можуть бути винесені “ЛНР” і “ДНР”, а також Крим. Такі умови можуть бути сприйняті Заходом. І тут нашому керівництву буде важливо чітко стояти на тому, що ми маєм звільнити всю територію нашої держави.

Однак, повторюся, сценарій, що передбачає наш вихід на кордони 1991 року наступного року, цілком можливий. Але це станеться тільки тоді, коли ми розпочнемо стратегічні наступальні операції.

Коли почнеться наступ ЗСУ, ворог буде тікати, й не тільки з Херсону та Запоріжжя, тому що опиниться перед загрозою оточення.

Давно хотіли познайомитись зі світом криптовалют, але не знаєте з чого почати? Корупція.Інфо створює власний крипто канал Крипто.Інфо Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. ПІДПИСУЙСЯ!